6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Sérii s Ostravou jsme zahájili výborně, výhrou bez ztráty setu

KP Ostr3

Hala na Vodově hostila ve středeční podvečer úvodní zápas o celkové 7. místo mezi Královým Polem a Ostravou. Hodně dlouhou tahanici o první set zvládly lépe domácí brněnské hráčky a pak už si pohlídaly i další dvě sady. Pokračovat se bude v sobotu v Ostravě, kde musí domácí tým nutně vyhrát, aby se série prodloužila – hraje se totiž jenom na dvě vítězství. „Konečně jsme si po mnoha prohrách spravily chuť. Dnešní vítězství nás moc těší, i to, že jsme vyhrály 3:0, a zápas jsme nijak neprotahovaly,“ radovala se po zápase Klára Vyklická.

 

 

„Výsledek 3:0 ale moc nenasvědčuje tomu, co se dnes na Vodově hrálo, Ostrava totiž rozhodně nezahrála špatný zápas. Tlačila nás hodně servisem a slušně bránila. Ze začátku jsme se trošku trápili, ale pak se to zlepšilo, a i já jsem moc rád za vítězství," dodal Tomáš Samsely. „V sobotu pokračujeme v Ostravě a uvidíme, jestli se ještě budeme vracet domů,“ uvedl ještě brněnský kouč.

V prvním setu byl stav srovnaný do 8:7, pak se podařilo domácím urvat vedení a za stavu 17:11 to už vypadalo pro Královo Pole hodně nadějně. Před koncovkou (19:16) se ale na podání Ostravy postavila Michaela Nečasová a se svým spoluhráčkami otočila na 19:21. Závěr setu byl pak dlouhou tahanicí o každý míč a oba týmy měly k dobru několik setbolů. Sadu nakonec zvládlo lépe Brno, díky přesnému útoku Agaty Skiby (29:28) a bloku Kláry Vyklické (30:28).

Ve druhém dějství se vedení přelévalo do poloviny na obě strany (8:6, 9:11, 16:13). Domácí hráčky poté při servisu Taylor Fricano, a i díky jejímu esu, odskočily až na 21:15. Ostrava sice ještě zkorigovala na 23:21, set si už ale KP Brno pohlídalo (25:22).

Následující set se lámal za stavu 7:7, kdy se podařilo Královu Poli vzdálit svým soupeřkám postupně až na 15:9. Ostravě se srovnat krok nedařilo, svůj náskok si domácí hlídaly, a do koncovky tak vstupovaly za stavu 20:15. V závěru ještě odvrátila Ostrava dva setboly (24:17 - 24:19), na víc už to ale nestačilo (25:19), a tak Brno doma zvítězilo bez ztráty setu.

 

VK Královo Pole – TJ Ostrava 3:0 (30:28, 25:22, 25:19)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 

 

 
 
 

 

 


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter