Skvělý obrat v zápase znamená výhru 3:2 nad Libercem

DR192691

Královo Pole přivítalo ve 20. kole extraligy na své palubovce Liberec, nad kterým v letošní sezóně zatím ani jednou nevyhrálo. Liberecký tým se v hale na Vodově sice dostal do vedení 1:2 na sety, domácí volejbalistky ale dokázaly vyrovnat, a posunout zápas až do rozhodující zkrácené hry. Tie-break si pak KP Brno od začátku pohlídalo, v zápase zvítězilo 3:2 na sety a na svoje konto si připsalo dva cenné body.

„Dnes se nám podařilo parádně otočit zápas, jsou to pro nás orpavdu cenné body. S holkama jsme bojovaly o každý balón a já jsem moc ráda za dnešní vítězství,“ radovala se po zápase kapitánka Šárka Šloufová

Začátek utkání patřil hostujícím, které královopolským volejbalistkám utekly až na 2:7. Domácí hráčky ale rychle srovnaly krok a při podání Denisy Pavlíkové stáhly na 8:9. Pak se opět Liberci podařilo odskočit na 9:13, Královo Pole však zareagovalo i tentokrát a otočilo na 14:13. Následovala dlouhá přetahovaná o každý bod (18:18, 22:22), a o vítězi setu se tak rozhodovalo až v jeho samotném závěru. Šťastnější nakonec byly domácí, které urvaly sadu nejtěsnějším rozdílem 25:23.

Druhé dějství bylo vyrovnané do stavu 10:10, poté začal za lepší konec tahat Liberec (11:15). Tým Matúše Kalného se na soupeřky dotahoval marně, a tak hostující volejbalistky vstupovaly do koncovky za stavu 14:19. Svůj náskok už si pak Liberec pohlídal a k výhře 19:25 si dopomohl hned prvním proměněným setbolem.

Liberecké hráčky pokračovaly ve stejném herním rytmu i v následující sadě (2:6, 6:12). Královo Pole se chytit ve střední pasáži nedokázalo, hostující naopak svoje vedení postupně navýšily až na 11:19 a vypadalo to na jasný set v jejich prospěch. KP Brno ale dokázalo závěr setu zdramatizovat, když se svým soupeřkám nejprve přiblížilo na 19:23. Za stavu 19:24 pak domácí ještě dokázaly odvrátit tři setboly (22:24) – na víc už ale nestačily, a tak se Liberec ujal po výhře 22:25 vedení 1:2 na sety.

Hostující to nakoplo a úvod čtvrté sady patřil jim (0:5). KP Brno se však při podání Sophie Carpentier začalo soupeřkám přibližovat (6:8) a po jejím esu nakonec vyrovnalo na 8:8. Domácí se pak ujaly vedení 13:10, a i když se Liberci podařilo srovnat na 16:6, KP Brno znovu odskočilo na 22:18. Následovala liberecká povedená šňůra a bylo vyrovnáno (22:22). Závěr sady nakonec přece jen patřil domácím, které zvítězily 25:23.

Tie-break byl pak zcela v režii KP Brna, které se v něm dostalo do vedení 4:1, navýšilo ho postupně na 10:3 a nakonec zkrácenou hru vyhrálo jednoznačně poměrem 15:7.

VK Královo Pole – Liberec 3:2 (25:23, 19:25, 22:25, 25:23, 15:7)