Z pětisetové bitvy se Šternberkem vyšlo vítězně KP Brno

DR198879

KP Brno se ve 23. kole nejvyšší volejbalové soutěže žen utkalo na domácí půdě se Šternberkem. Oba týmy spolu sousedí v tabulce na 7. a 8. místě a před zápasem je od sebe dělil pouhý jeden bod. V hale na Vodově spolu strhly dlouhou a napínavou bitvu, kterou musela rozhodnout až pátá zkrácená hra. V ní za šťastnější a vítězný konec zatáhly hráčky Králova Pole. „Z naší strany to byl slabý výkon hlavně v útoku. Pocitově jsme jako by čekali, že se soupeř porazí sám vlastními chybami. Dva body mě těší, ale v dalším zápase musíme podat diametrálně odlišný výkon,” uvedl po skončení duelu trenér Matúš Kalný.

V první sadě držely oba týmy nejprve srovnaný stav (7:7), pak se ale podařilo při podání Ely Koulisiani Brnu odskočit na 11:8. Domácí náskok zvýšily (15:11), Šternberk to však nepoložilo, na jeho servis nastoupila Alikasndra Karabinovich a i díky jejím dvěma esům byl rázem stav 17:19. KP Brno se marně snažilo hostující zbrzdit oddychovými časy, a i když v závěru ještě královopolské hráčky odvrátily dva setboly, ze zisku úvodní sady se radoval Šternberk (22:25).

Druhý set byl dlouho jako přes kopírák – zpočátku přetahovaná o každý míč (7:7), poté královopolský únik na 16:10 a následné otočení skóre ve prospěch soupeřek (18:19) před koncovkou. Závěr setu si ale tentokrát pohlídalo Královo Pole, a dopomohly mu k tomu i dva přímé body z podání nové posily Olgy Uglenko, která poslala svůj tým do vedení 23:19. Set nakonec KP Brno vyhrálo poměrem 25:21.

Úvod třetího dějství patřil Šternberku (2:5), který vedení dál navyšoval (5:11). Domácí hráčky však začaly soupeřkám postupně šlapat na paty a za stavu 12:14 donutily Šternberk k time outu. Boj pokračoval, za stavu 16:17 však hostující připsaly 5 bodů v řadě (16:22), a set už si pak vzít nenechaly (18:25).

Královo Pole odpovědělo vzápětí – vedením 10:5 ve čtvrté sadě, když přidalo na razanci a zpřesnilo hru. Hostující tentokrát zareagovat nedokázaly, a tak KP Brno vedlo před koncovkou 20:13. O vítězi setu už pak nebylo pochyb (25:17).

Rozhodující tie-break byl na začátku vyrovnaný (4:4), Královo Pole ale pak soupeřkám uteklo o čtyři body na 8:4. Šternberk snížil na 9:8 a napínavá bitva pokračovala. Hostující pak i díky chybám na servisu začaly znovu ztrácet (13:10), KP Brno se probojovalo až ke třem mečbolům (14:11) a nakonec i k výhře 15:11.

Dneska to byl zápas jako na houpačce, bohužel jsme v prvním setu nedokázaly udržet náskok a prohrály ho v koncovce. Během celého utkání se dost chybovalo. Chtěla bych poděkovat bubeníkům a fanouškům, kteří si o jarních prázdninách udělali čas a přišli nám zafandit,” popsala kapitánka Šárka Šloufová.

VK Královo Pole – Šternberk 3:2 (22:25, 25:21, 18:25, 25:17, 15:11)