6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

KP Brno doma nestačilo na Ostravu

VKKP OSTR malé 04122020 3

 

Královo Pole se v pátek doma střetlo s Ostravou k dohrávce zápasu šestého extraligového kola.  V prvním setu svedly oba týmy velký boj, a nakonec to byla Ostrava, kdo zatáhl za vítězný konec (28:30). Ostravské hráčky to očividně povzbudilo a v následující sadě domácí tým jednoznačně přehrály. Třetí set sice zdaleka tak jednoznačný průběh neměl, z výhry se ale i potřetí radovalo družstvo Zdeňka Pommera, a domů si tak z Brna veze tři body. „O utkání v podstatě rozhodl první set, kde jsme měli setboly, ale nevyužili jsme je. Ve druhé sadě nás pak rozhodil hned první míč a najednou jsme prohrávali 0:10. Poté už jsme se bohužel nedostali zpět do zápasu, špatně jsme podávali a soupeř po dobrém příjmu mohl hrát každou akci,“ uvedl po zápase  hlavní kouč Matúš Kalný.

  

V prvním setu jsme udělaly hrozně moc chyb na podání, a to je škoda, protože kdybychom vyhrály koncovku, tak si myslím že druhý set by vypadal úplně jinak a mohly jsme vyhrát. Měly jsme na ně, je to škoda,“ litovala také kapitánka Hana Judlová.

A jak zápas probíhal? První set nabídl drama od začátku až do úplného konce. Oba týmy se po celou dobu tahaly o balóny a držely vyrovnané skóre (8:8, 14:14, 20:20). Sada se rozhodovala až v koncovce, která byla ve znamení vzájemné přestřelky v setbolech. Na útoku se sice v dresu domácích blýskly Karin Šunderlíková i Magdalena Bukovská, Ostrava ale oplácela stejnou měrou, a nakonec v setu zvítězila 28:30.

Druhý set pak odstartovala série 10 ostravských bodů v řadě při podání Kateřiny Zemanové a domácí hráčky ztrácely rychle 0:10. Zaskočené Královo Pole jen těžko hledalo síly na vyrovnání (4:16), a tak Ostrava vstupovala do koncovky za stavu 9:20 a o setu bylo prakticky rozhodnuto (13:25).

Třetí dějství bylo ze začátku vyrovnané (5:5), Ostravě se pak ale podařilo utéct o tři body (8:11). Hostující vedení držely i díky esu své kapitánky Heleny Hrdličkové (10:14). Královo Pole se sice snažilo vzdorovat, ale srovnat krok se mu dlouho nedařilo (13:19). Před koncovkou se sice domácí ještě přiblížily k Ostravě na 16:19, z jejich strany to ale byla konečná. Ostrava po výhře 19:25 ovládla zápas 0:3 a připsala si do tabulky tři body.

 

KP Brno – Ostrava 0:3 (28:30, 13:25, 19:25)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

18 pro

Twitter