6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Volejbalistky KP Brna dokázaly otočit zápas proti Šternberku

VKKP štern 11122

 

Zápas Králova Pole se Šternberkem měl v hale na Vodově odstartovat letošní sezónu obou týmů v září jako úplně první, kvůli karanténě Šternberka ale musel být odložen. Oba týmy tak vzájemně změřily své síly až dnes v podvečer a byla z toho dlouhá pětisetová bitva. Ve čtvrté sadě sice sahal po třech bodech Šternberk, když měl k dobru hned tři mečboly, využít je ale nedokázal a z vítězství 3:2 na sety se nakonec radovalo domácí KP Brno. „Jsou to cenné body, protože jsme prohrávali 0:2. Naštěstí jsme to nezabalili. Ale tak, jak soupeř dobře začal, jsme pak my ve čtvrtém a pátém setu zápas dobře dohráli,“ zhodnotil duel Matúš Kalný.

  

Jsem hrozně ráda, že jsme se po dvou setech, ve kterých jsme udělaly moc chyb na servisu, tak chytly. Pak jsme dokázaly tlačit tak, jak to umíme, a díky tomu jsme vyhrály., dodala kapitánka Hana Judlová.

Do zápasu vstoupily lépe domácí (5:3), Šternberk se ale rychle dotáhl (7:7) a pak už to byl právě hostující tým, který určoval tempo celého prvního setu. Královo Pole, ač kupilo chyby na servisu, sice vedení Šternberka (13:15) ještě smazalo (16:16) a i do koncovky obě družstva vstupovala s vyrovnaným skóre (20:20), závěr setu byl ale v režii hostujících, které zvítězily 21:25.

Do následující sady vlétl Šternberk pěkně zostra (2:6) a než stačilo Královo Pole zareagoval, vedl už 6:15. Domácí nesložily zbraně, zkoncentrovaly se a postupně dokázaly srovnat stav na 19:19. I druhý set se tak rozhodoval až v koncovce, v níž Šternberk zopakoval scénář z předchozího dějství. Tentokrát vyhrál poměrem 22:25.  

Královo Pole odpovědělo v setu s pořadovým číslem tři, kdy od stavu 6:6 začalo tahat za lepší konec (12:8) a svůj náskok ještě navyšovalo (17:11). Šternberk v této sadě dokázal uhrát jenom 14 bodů.

Ve čtvrtém setu sice KP Brno odskočilo soupeřkám na 10:6, hostující tým ale srovnal na 11:11. Bitva pokračovala a opět to bylo domácí družstvo, které se ujalo vedení 18:15 a hosté brali time out. Po něm následovala sérii čtyř bodů Šternberka v řadě (18:19) a sada potřetí zamířila do dramatické koncovky. V ní měly v závěru Sokolky k dobru hned tři mečboly, využít je ale nedokázaly. Za stavu 26:26 pak nastoupila na podání Cassidy Baird a dvěma esy posunula zápas do zkrácené hry.

Domácí ožily, v tie-breaku odskočily na 6:3, Šternberk ale ještě srovnal na 9:9. KP Brno pak na servisu podržela kapitánka Hana Judlová, kdy (i díky jejím dvěma přímým bodům z podání) se domácí hráčky ujaly vedení 13:9 a zápas pak už dotáhly až do vítězného konce (15:12).

 

KP Brno – Šternberk 3:2 (21:25, 22:25, 25:14, 28:26, 15:12)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

18 pro

Twitter