FInal Four Českého poháru si nezahrajeme ani v této sezóně

kp olym čp 24012021 3

Po sobotním duelu v extralize proti sobě nastoupily týmy KP Brna a Olympu Praha v neděli znovu, tentokrát je ale čekal čtvrtfinálový souboj v Českém poháru. Hostující volejbalistky odstartovaly zápas v podobném duchu jako předchozí den a za 42 minut vedly bez problémů 2:0 na sety. Královo Pole odpověď na hru soupeřek nenašlo, a tak Olymp Praha po výhře 3:0 na sety zaslouženě postoupil do Final Four Českého poháru. „K dnešnímu utkání se dá říct totéž co k tomu včerejšímu, soupeř byl od začátku lepší a my se bohužel po celou dobu nedokázali dostat do zápasu,“ zhodnotil duel Matúš Kalný.

Olymp Praha první set kontroloval v hale na Vodově od začátku (4:8, 8:16) až do konce. Bodově v něm zářila hlavně Aneta Kocmanová – Havlíčková, která nakonec i zakončila set dvěma přímými body z podání (12:25).

Druhá sada byla srovnaná do stavu 7:7, pak ale Olymp odskočil na 8:11 a byl z toho brněnský time out. Královo Pole sice vzápětí ještě stáhlo na 11:12, soupeřky ale odpověděly několika přesnými útoky (11:15) a dostaly domácí hráčky pod tlak. Podávající Anna Komárková nakonec setrvala na servisu až do stavu 11:21 a Olymp už pak set pohodlně dotáhl k vítězství 15:25.

Ve třetím dějství měl od stavu 4:4 opět mírně navrch Olymp (9:11), KP Brno ale bojovalo o každý míč. Ve střední pasáži však hostující znovu odskočily (10:15) a brněnský kouč zastavil hru oddechovým časem. Poté se opakovalo to, co v druhém setu – dlouhá série na podání Anny Komárkové, která dovedla svůj tým až ke 14 mečbolům (10:24). Olymp Praha nakonec po jednoznačné výhře 11:25 postupuje mezi nejlepší čtveřici týmů Českého poháru.

KP Brno – Olymp Praha 0:3 (12:25, 15:25, 11:25)