6x Mistr ČR a ČSFR, 6x vítěz ČP

Poslední zápas základní části extraligy na půdě lídra tabulky

kp olo m 26022021 46

 

Základní část extraligy je u konce. K poslednímu utkání královopolský tým vycestoval až na sever Čech, kde ho po dlouhé páteční bitvě s Olomoucí čekal aktuální lídr tabulky Liberec. Stejně jako doma proti Olomouci vstoupily volejbalistky KP Brna do zápasu nebojácně a při chuti a zaskočily liberecké hráčky přesnou hrou, která vedla k zisku prvního setu. Druhé dějství v koncovce vybojoval Liberec a pak už Královu Poli bohužel nedovolil uhrát žádný další set. KP Brno po prohře 1:3 končí po základní části extraligy na šestém místě a už teď vyhlíží svého čtvrtfinálového soupeře v play off - družstvo Olomouce.

 

„V prvních dvou setech jsme v Liberci předvedli velmi solidní výkon, od třetí sady jsme ale bohužel přestali útočit. Je škoda koncovky druhého setu, zápas se mohl vyvíjet jinak,“ vzkázal po utkání  hlavní trenér Matúš Kalný

„Jsme po těžkém zápasu a navíc se nám v prvním setu zranila Kuňa (Kateřina Kuníková), ale i přesto jsme hrály, až na malé výpadky, dobře. Tlačily jsme na servisu a dobře jsme bránily. Nicméně v závětu zápasu byl Liberec bohužel už nad naše síly,“ zhodnotila duel kapitánka Hana Judlová.

V první sadě za stavu 7:7 KP Brno Liberci odskočilo o 5 bodů a náskok si drželo až do koncovky. V ní se sice domácím podařilo bodové manko smazat (20:20), Královo Pole ale nakonec set vybojovalo nejtěsnějším možným rozdílem (23:25).

Ve druhém dějství byl scénář opačný, ve střední pasáži to byly tentokrát domácí volejbalistky, které se dostaly do vedení (16:12) a Brno muselo dohánět. Královu Poli se to sice v závěru setu podařilo, za stavu 23:22 ale dlouhá a bojovná výměna vyzněla pro domácí, a ty už si následující setbol vzít nenechaly.

Třetí sada byla dlouho vyrovnanou partií (13:13), druhou polovinu setu ale zvládly lépe domácí hráčky a set vyhrály poměrem 25:17. Ze strany KP Brna to byla konečná, ve čtvrté sadě totiž dostal Liberec Brno pod tlak (13:3) a s přehledem nakonec završil celý zápas výhrou 25:8.

 

Liberec  KP Brno 3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 25:8)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal


facebook instagram YouTube nabor fanshop luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter