Královo Pole doma bojovalo, na Olomouc to ale znovu nestačilo

kp olo m 08032021 5

Druhý čtvrtfinálový duel mezi KP Brnem a Olomoucí hostila hala na Vodově a v úvodu zápasu bylo vidět, že domácím jejich prostředí svědčí. První set se rozhodoval až v dramatické koncovce a vyzněl těsně pro hostující. Olomouc to povzbudilo a v další sadě tým Petra Zapletala nedal soupeřkám šanci. Následující set sice Královo Pole konečně dokázalo vybojovat pro sebe, Olomouc si už pak ale zápas pohlídala a po vítězství 1:3 na sety vede ve čtvrtfinálové sérii 2:0.

Byl to zápas jak na houpačce, rozhodl ho v podstatě první set, který jsme bohužel i díky dvěma špatným míčům od rozhodčích prohráli. Zápas by se v opačném případě vyvíjel jinak. První a třetí set jsme odehráli velmi dobře, druhý a čtvrtý v podstatě ukázal naše dosavadní vrcholy a pády související s naším věkem. Předvedli jsme ale určitě výrazně lepší výkon než minule, je opravdu škoda prvního setu,“ zhodnotil domácí utkání Matúš Kalný

„V prvním setu jsme dnes bohužel udělaly pár zbytečných chyb, mohlo to vypadat jinak. Ale jsem ráda za třetí set a doufám, že to konečně v Olomouci vyjde,“ dodala kapitánka Hana Judlová.

Utkání odstartovalo vyrovnaně (4:4), poté ale začala bodovat Olomouc (4:7) a KP Brno muselo dotahovat. Hostující po vydařených blocích odskočily na 7:12, Královo Pole se však soupeřkám přiblížilo na dosah (12:13) a Olomouc zastavila hru oddechovým časem. Následovala bitva o každý míč, domácí srovnaly na 14:14 a oba týmy se dál tahaly o body (17:17, 20:20). Drama pokračovalo i v závěru sady (22:22) a k prvnímu setbolu se nakonec propracovaly hostující (23:24). Denisa Pavlíková ho sice přesným útokem odvrátila, další výměna ale patřila Olomouci (24:25) a druhý setbol už si Hanačky pohlídaly (24:26).

Do druhého dějství vlétly Hanačky vedením 1:5, které nezastavil ani time out KP Brna a při servisu Mari Schlegel Mosegui to bylo rychle 1:9. Domácí tým vystřídal, Olomouc ale svůj vysoký náskok držela dál (7:15) a tentokrát to byla Lucie Nová, při jejímž podání si Olomouc střihla další dlouhou vítěznou šňůru (7:21). O vítězi setu už pak nebylo pochyb (10:25).

Následující sadu odstartovaly výborně domácí (6:1) a hostující družstvo bralo oddechový čas. Královo Pole pokračovalo ve stejném tempu (9:2), Olomouc ale začala rozdíl odmazávat (13:11) a vypukla stejná bitva jako v prvním setu. Domácí pak po útoku Cassidy Baird a Ely Koulisiani sice odskočily na 18:14, Olomouc však i díky dvěma esům Kariny Lazárkové otočila na 18:19. Následovaly dvě přesné smeče Karin Šunderlíkové (20:19) a chyba v olomouckém útoku (21:19) a hru zastavila time outem Olomouc. Boj na obou stranách pokračoval (23:21), KP Brno si ale už vedení vzít nenechalo a set vyhrálo poměrem (25:22).

Sadu s pořadovým číslem čtyři začala lépe Olomouc (0:4) a po esu Nikoly Stümpelové vedla už o 6 bodů (3:9). Královo Pole bojovalo, rozjeté soupeřky se mu ale zastavit nedařilo (5:12, 6:15).  Olomouc do koncovky vstupovala s vysokým náskokem 10:20 a set už pak dovedla bez problémů k výhře 11:25.

KP Brno – Olomouc 1:3 (24:26, 10:25, 25:22, 11:25)