Brány semifinále zůstaly KP Brnu zavřené, postupuje Olomouc

kp olo playoff m 08032021 111

Volejbalistky KP Brna proti Olomouci neuspěly ani ve třetím čtvrtfinálovém zápase, a tak se z postupu mezi čtyři nejlepší extraligové týmy radovala ve čtvrtek na své palubovce Olomouc. Hanačky vstoupily do utkání lépe a ujaly se vedení 1:0 na sety. Královo Pole sice v následující sadě odpovědělo a srovnalo a později mělo i dobře rozehraný čtvrtý set, na vítězství to však bylo málo. Extraligová sezóna 2020/21 tak pro KP Brno končí. „Upřímně, převládá ve mě zklamání. Věřil jsem a velmi chtěl, abychom alespoň jednou zvítězili. Dnes jsme měli na víc, bohužel bylo to o našich hlavách, mentalitě... Soupeř byl lepší a zaslouženě postoupil," uvedl po zápase Matúš Kalný.

„Sice jsme dnes dobře vzdorovaly servisu Olomouce, domácí ale byly lepší. Přeji jim hodně štěstí v semifinále,“ dodala kapitánka Hana Judlová.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný (5:5), do větší herní pohody se ale záhy dostaly domácí (8:5) a při podání Stümpelové odskočily na 16:10. Olomouc pak bez větších potíží dovedla sadu do vítězného konce 25:14.

Podobně vyhlížela i první polovina druhého setu, Hanačky šly po jeho vyrovnaném úvodu opět jako první do většího bodového odskoku (9:6, 11:8), hosté však tentokrát dokázali srovnat (11:11) a následně skóre otočit pro sebe (16:19). Domácí už na brněnské vedení zareagovat nedokázaly a KP Brno výhrou 20:25 srovnalo na 1:1.

Hostujícímu celku sice patřil i začátek třetího dějství (1:3), následovala však olomoucká smršť nejprve při servisu Nové (7:3) a následně Stümpelové (11:4). Vysokoškolačky už pak zvrat nepřipustily a set skončil stejně jako ten první - poměrem 25:14.

Královo Pole pak sice slibně rozehrálo následující dějství (2:7), Olomouc ale odpověděla ihned a otočila na 8:7. Hostující ještě znovu utekly na 11:14, v tu chvíli ale nastal zlom, a když se na servis Olomouce postavila kapitánka Valková, setrvala tam až do stavu 21:14 a bylo prakticky rozhodnuto. Olomouc svůj postup do semifinále nakonec zpečetila výhrou 25:16.

Olomouc – KP Brno 3:1 (25:14, 20:25, 25:14, 25:16)