6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Na úvod sezóny svedlo KP Brno pětisetovou bitvu s Ostravou

KP vs OSTR 2509 1

 

V úvodním zápase extraligové sezóny 2021/22 změřily královopolské volejbalistky síly s Ostravou, a i když se ujaly v domácí hale na Vodově vedení 2:0 na sety, svedly s ní dlouhý souboj, který musela rozhodnout až pátá zkrácená hra. V tie-breaku napínavá bitva pokračovala, z nejtěsnějšího možného vítězství 13:15 se ale nakonec po dvou hodinách radoval v Brně ostravský tým, a domů si tak veze dva body. My si musíme projít těžkými zápasy, které nás mohou potrestat za to, že podlehneme atmosféře a vlastním chybám. Dnes je to škoda bodu, protože bylo vidět, že soupeř je na naší úrovni a na vítězství jsme určitě měli," mrzelo po zápase Richarda Wiesnera

 

Je to začátek a cesta bude ještě dlouhá, musíme to dnes dobře vyhodnotit a uvědomit si, že tímto výkonem neuspějeme ani proti slabším soupeřům a nemyslím tím kvalitou, ale sebevědomím,“ dodal.

První set začal tahanicí o každý bod (7:7), pak ale hostující odskočily o tři body (8:11) a domácí tým si vzal oddechový čas. Volejbalistky KP Brna to nakoplo, skóre postupně při podání Hany Judlové otočily ve svůj prospěch (14:13) a time out tentokrát bral ostravský kouč. Královo Pole však sbíralo body dál (18:16) a soupeřky si drželo stále více od těla. Po přesné smeči Američanky Jazz Sweet vedly domácí 23:18, a i když v závěru sady proměnily až svůj čtvrtý setbol, vítězství si pohlídaly (25:22).

Ve druhém dějství se v úvodu dostal ostravský tým do mírného vedení (4:6), KP Brno ale rychle srovnalo krok (7:7) a svěřenkyním Zdeňka Pommera se začalo znovu vzdalovat (13:9). Za stavu 18:15 hostující družstvo zastavilo hru oddechovým časem a po něm s domácími soupeřkami srovnalo krok (19:19). Set tak zamířil do napínavé koncovky a Ostrava při podání Kateřiny Zemanové připisovala body dál (19:21). Královo Pole ale nepolevilo v koncentraci a otočilo na 24:23. Tento setbol Ostrava sice odvrátila, za stavu 25:24 se jí to už však nepovedlo a KP Brno se ujalo vedení 2:0 na sety.

Před začátkem třetí sady byl ze hry na jeden set kvůli urážlivému chování vyloučen trenér Zdeněk Pommer a jeho roli přebral asistent Filip Hanák. Ostravské volejbalistky však hlavu nesvěsily, odstartovaly sadu vedením 1:4 a náskok pak už jen dál navyšovaly (3:9). Královo Pole, očividně pod tlakem, rozjeté soupeřky nedokázalo zbrzdit (6:15), a tak Ostrava vstupovala do koncovky za stavu 10:20. Závěr sady navíc skvěle odservírovala kapitánka Andrea Štrbová a se svými spoluhráčkami získala set poměrem 11:25.

Následovala bitva o každý míč (7:7), za lepší konec však znovu začaly tahat hostující (9:11) a za stavu 11:14 si vzalo KP Brno time out. Ostrava se zastavit nenechala a po přímém bodu z podání a úspěšném bloku vedla už 12:19. Ani další oddechový čas domácích nepomohl, ostravské volejbalistky dál zářily na bloku (13:21) i v útoku a výhrou 17:25 posunuly utkání do rozhodující zkrácené hry.

V tie-breaku odskočily v úvodu domácí na 4:2 a Ostrava si vzala hned dva time outy po sobě (5:2). KP pak dvakrát chybovalo na servisu, hostující se naopak nemýlily v útoku a bylo srovnáno na 7:7. Souboj pokračoval (9:9) a oddechové časy tentokrát vybíralo Královo Pole. Za lepší konec pak začaly tahat ostravské volejbalistky (9:12), domácí sice ještě srovnaly na 12:12 a v závěru (12:14) odvrátily mečbol, Ostrava ale tvrdou smečí zakončila dlouhý zápas pro sebe (13:15).

Výsledek nás strašně moc mrzí, hodně dnes udělala nervozita, byl to první zápas, s docela hodně lidmi. Nervozita z nás po celou dobu vůbec nespadla, kazily jsme na servisu a vůbec si ním nepomáhaly. Soupeřky nás naopak podáním dost tlačily a dobře přihrávaly,“ zhodnotila duel kapitánka Daniela Digrinová.

 

VK Královo Pole - Ostrava 2:3 (25:22, 26:24, 11:25, 17:25, 13:15)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

18 pro

Twitter