Brňanky zvítězily v Prostějově, ve středu je čeká druhé utkání

Sobotním utkáním na hřišti Prostějova vstoupily brněnské volejbalistky do série o konečné třetí místo. Úvodní zápas vyzněl až nečekaně jednoznačně v jejich prospěch, z Hané si přivezly vítězství 3:0. Na tento úspěch mohou navázat ve středu 23.dubna, kdy se v brněnské Městské hale míčových sportů na Vodově ulici v 18 hodin odehraje druhý zápas série.

Všichni diváci jsou srdečně zváni!!

Série o třetí místo ženské volejbalové extraligy

VK Prostějov - VK KP Brno 0:3 (-25,-23,-16)
Rozhodčí: Pavelek, Blažek. Počet diváků: 800, Čas: 53 minut. Stav série: 0:1

Sestavy:
Prostějov: Krupníková, Gõnciová, Gogolová, Soaresová, Gáliková, Vivi, libero Fraňková - Minářová, Měrková, Kadlecová, Sajdová
Brno: Hanusová, Mikysková, Tobiášová, Hasalíková, Kubínová, Andrusenková, libero Tomanová - Onderková, Drexlerová, Bradáčová

V souboji o konečné extraligové třetí místo se utkala družstva, která byla před semifinále pasována spíš mezi favority. Leč Olomouc i Olymp Praha se ukázaly silnější a v úvodním duelu hodně záleželo na tom, který z celků se lépe vyrovná se zklamáním z vyřazení. Úvod zápasu patřil spíše domácímu Prostějovu, který si udržoval vedení až do koncovky prvního setu. Při podání Mikyskové se však karta obrátila, Hanačky nedokázaly proměnit vedení 24:21 a naopak se skóre otočilo na 25:24 pro Brno. Ztracený set domácí hráčky nalomil, ve druhé sadě už byly Brňanky na hřišti lepší. Prostějov ještě dokázal ze stavu 13:17 dotáhnout na 17:18, poté z 21:24 na 23:24, ale Královopolanky si narozdíl od domácích nenechaly koncovku vzít a třetí setbol proměnily. Třetí set byl až do stavu 10:10 vyrovnaný, pak však hostující hráčky získaly náskok, který korunovaly sérií tvrdých podání Andrusenkové. Oproti semifinále předvedly Brňanky lepší útok, prosazovaly se hlavně Mikysková s Tobiášovou, dařila se i hra středem. Naopak Prostějovanky po ztraceném prvním setu prohloubily svou herní krizi, světlejší momenty předváděla snad jen smečařka Gönciová. To však na Brno nestačilo. To získalo vedení 1:0, které může potvrdit hned v následujícím domácím zápase.

Ohlasy po utkání:
Miroslav Čada, trenér VK KP Brno: „Největší rozdíl mezi oběma družstvy byl na přihrávce a v útoku. My jsme v těchto činnostech byli o poznání jistější, až na částečné prosazení Gõnciové jsme s obranou domácích hráček neměli větší potíže. O průběhu rozhodla koncovka prvního setu, kdy jsme dotáhli vedení soupeřek. Poté už jsme v utkání měli navrch a asi proto jsme zvítězili hladce tři nula. Nejvíce bych pochválil Tobiášovou a Hanusovou, na liberu si vedla výborně Tomanová.“