7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Další dlouhá bitva, za níž KP Brno napsalo vítěznou tečku

KP Ostrava

 

Hala Vodova byla ve čtvrtek v podvečer svědkem dohrávky 22. extraligového kola, v níž se proti sobě postavily týmy Králova Pole a Ostravy. Obě tato družstva spolu momentálně sousedí v tabulce a v extralize se perou o lepší výchozí pozici do play off, což slibovalo už před začátkem napínavou bitvu. A to se potvrdilo, dramatický zápas se vyvíjel jako na houpačce a o vítězi nakonec musel rozhodnout až pátý zkrácený set. Ten nakonec nejtěsnějším možným poměrem vyhrály domácí volejbalistky, a Ostravě se tak v tabulce vzdálily na rozdíl pěti bodů. 

 

„Byl to velice těžký zápas, jako každý s Ostravou. My jsme se zase trošku vytrápili vlastními chybami a asi i jakýmsi správným nenaladěním do utkání, na čemž se bohužel podepsala dnešní menší návštěva. Už jsme přece jenom zvyklí hrát před více diváky. Děvčata tomu ale čelila a v závěru jsme hlavně na útoku prokázali svou kvalitu a pomohly nám také servírující hráčky, které přišly. Jsme rádi za důležité vítězství. Dává nám to zase o kousek větší luxus náskoku na druhém místě v tabulce,“ usmíval se po duelu Richard Wiesner.

„Ze začátku to od nás bylo hodně vlažné, trápily jsme se v obraně, Ostrava naopak dobře podávala a skvěle bránila. Nakonec jsme se ale zvládly zkoncentrovat a dotáhnout zápas do vítězného konce,“ popsala utkání kapitánka Daniela Digrinová.

První výměny utkání byly vyrovnané, jelikož oba týmy poctivě ztrátovaly a nenechaly si bodově soupeře odskočit. Volejbalistky Králova Pole povedenou obranou na síti odskočily na rozdíl dvou bodů (9:7). Do poloviny prvního setu diváci neviděli příliš dlouhé výměny, protože oba týmy předváděly kvalitní útoky, které brzy po příjmu skončily bodem. Na jednobodové vedení Ostravy 13:12 reagoval trenér domácích Richard Wiesner oddechovým časem. V půlce setu po bloku Terezy Hrušecké si naopak vzal time out Zdeněk Pommer. Grettel Moreno před koncovkou zvýšila esem náskok Králova Pole na 19:17. Závěr prvního setu pak potvrdil průběh celé sady, když ostravský dvojblok zastavil útok Denisy Pavlíkové (24:24). Kateřina Zemanová nakonec v napínavé koncovce udržela na servisu nervy a díky jejímu esu Ostrava vyhrála první set poměrem 26:28.

Začátek druhého setu se nesl v podobném duchu jako předchozí dějství, jelikož k vidění byla trpělivá hra na obou stranách. Zkažené podání Aničky Pospíšilové přineslo hráčkám Králova Pole vedení 6:4. Vytlučeným blokem navýšila Magdaléna Bukovská vedení domácího týmu na 12:8, což přimělo Zdeňka Pommera k oddechovému času. Pod tlakem servisu kubánské nahrávačky Moreno se snažil trenér hostů obměnit sestavu na hřišti dvojstřídáním, a tak ostravské hráčky otočily až za nepříznivého stavu 16:10. Dobrým servisem a obranou na síti donutily domácí hráčky ostravského trenéra k dalším střídáním a zvýšily náskok na 22:12. Nekompromisní útok Bukovské z hlavního kůlu znamenal vítězství 25:15 pro domácí a snížení na 1:1.

Stav 7:5 znamenal v úvodu třetí sady time-out pro Zdeňka Pommera po několika nepřihraných míčích. Nicméně blok Sandry Kotlabové a následná série na podání Elen Jedličkové přinesla Ostravě vedení 8:10. Na to ale domácí volejbalistky našly odpověď taktéž v podobě bloku a kvalitního servisu a snížily na 13:12 pro Ostravu. Nejdelší a heroická výměna zápasu znamenala stav 17:13 pro hosty. Výměna smečařek domácího celku přinesla snížení na 17:20. Obrana na síti Terezy Hrušecké nicméně nepřinesla domácím vytoužený bod, protože Ostrava všechny pokusy o zablokování dokázala vykrýt a následně se v dlouhých výměnách jednalo o vabank, kdo získá bod. Ostrava si připsala i druhou sadu výsledkem 25:21.

Volejbalistky Králova Pole ale neztratily touhu po vítězství a ve čtvrtém setu a ualyly vedení 3:0. Ostrava esem z ruky Kateřiny Zemanové snížila na 2:3. Petra Nečiporuka šikovnou roládou přímo za blok nedala domácím šanci na bod a hned za ní esem o pásku vyrovnala stav Andrea Štrbová (6:6). Čtvrtá sada naskytla divákům volejbal v divokém tempu. Simona Jelínková nenechala dobře postaveným blokem žádnou šanci na útok ostravské Kateřině Zemanové a Královo Pole zvýšilo náskok na 12:9. Nepovedený příjem Králova Pole a v následné výměně odražený míč do nehlídané části hřiště znamenal pro Ostravu vedení 13:12. Stav 20:17 pro domácí a neuvěřitelná obrana opět donutila Zdeňka Pommera k několika střídáním, ale ani to královopolské hráčky nezbrzdilo v cestě za potřebným tie-breakem.

Ostravské hráčky se z kraje páté sady ujaly vedení 3:1, ale na to odpověděla domácí univerzálka Jazz Sweet strženou lajnou a stav se vyrovnal na 3:3. Výměna stran zkrácené sady proběhla za stavu 8:7 pro Královo Pole po bloku Ely Koulisiani. Pokaženým servisem nahrávačky Moreno se Ostrava dostala do vedení 11:9, ale Bukovská situaci z vysoké nahrávky ustála a dostala svůj tým na rozdíl jednoho bodu (11:10). Následně přidala několik ostrých plachtících servisů a zvýšila náskok na 13:12. Za stavu 14:13 pro domácí tým si vzal Richard Wiesner oddechový čas. Pak už ale blok Terezy Hrušecké potvrdil, že se hráčky Králova Pole nadechly k velkému obratu, který stvrdily vítězstvím v tie-breaku. Celkový počet bodových bloků, které si na svoje konto Královo Pole za utkání připsalo, se nakonec vyšplhal až na číslo 21.

 

VK Královo Pole – TJ Ostrava 3:2 (26:28, 25:15, 21:25, 25:22, 15:13)

 

Tomáš Pánek, Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT