6x Mistr ČR a ČSFR, 6x vítěz ČP

KP Brno udrželo nervy a prodloužilo semifinálovou sérii!

KP OLO web 09042022 22

 

Semifinálová série mezi Královým Polem a Olomoucí nekončí. I když dnes měly Hanačky na své palubovce postupový mečbol, královopolské volejbalistky udržely koncentraci a ve vypjaté bitvě zvítězily 2:3 v tie breaku. Zápas přitom KP Brno rozehrálo daleko lépe než soupeř, kterého svěřenkyně Richarda Wiesnera zaskočily vedením 0:2 na sety. Olomouc ale potvrdila, že je na semifinále výborně připravena, a utkání dokázala posunout až do rozhodující zkrácené hry. V ní se vysokoškolačky navíc ujaly vedení 7:2, Královo Pole to ale nezlomilo. Brněnské hráčky stav srovnaly, v závěru odvrátily mečbol domácích, a za utkáním nakonec napsaly vítěznou tečku. Rozhodující zápas se bude hrát v pátek v hale na Vodově.


 

„Diváci měli možnost znovu vidět krásnou reklamu na volejbal, na emoce je to neuvěřitelné semifinále. Je vidět, že obě družstva už se v sérii poznala a ví co, proti sobě hrát. Olomouc má stále trochu víc možností pracovat se sestavou a pro nás je to opravdu strašně těžký úkol. Dneska vyhrálo naše mládí a naše energie, protože ta koncovka v tie breaku byla hop nebo trop na obě strany. My jsme šťastní, že vracíme sérii zpět do Brna a do páteho zápasu půjdeme sice s s obrovskou pokorou, ale také se zdravým sebevědomím,” vzkázal z Olomouce trenér Erik Nezhoda.

„Dnes jsme začaly výborně, dva sety byly v naší režii, poté jsme nezvládly koncovku třetího setu a to nás na chvíli zlomilo. Nejdůležitější však je, že jsme naskočily zpět za pět minut dvanáct a dokázaly si, že jsme ještě silnější, než jsme si myslely," dodala kapitánka Daniela Digrinová.

 

Olomouc – VK Královo Pole 2:3 (22:25, 17:25, 28:26, 25:17, 14:16)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 


facebook kalendar YouTube fanshop nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter