7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Prostějov v Brně padl, KP Brno má první finálový bod

KP PRO web1 25042022 1

 

Finálová série mezi Královým Polem a Prostějovem ještě není u konce. Více než 1 100 fanoušků bylo v pondělí v brněnské hale Vodova svědkem napínavé volejbalové bitvy plné nádherných výměn a dramatických chvil. Zápas, v němž Hanačky vedly 1:2 na sety a ve čtvrtém setu měly k dobru náskok 10:15, se nakonec rozhodoval až v tie breaku. KP Brno, které hnala dopředu bouřící hala, v něm dokonalo parádní zápasový obrat a výhrou 15:8 snížilo stav finálové série na 1:2. Další utkání se bude hrát ve čtvrtek v Prostějově.

 

 

„Dnes se opět ukázala neuvěřitelná soudržnost a bojovnost našeho týmu. Dokázali jsme otočit těžký zápas a dovést ho až k vítězství. Děvčatům moc děkuji za předvedený výkon a fanouškům za to, že dorazili v tak velkém počtu, a vytvořili v tomto finálovém souboji opravdu neuvěřitelnou atmosféru. Věřím, že ani ve čtvrtek ještě série neskončí,” usmíval se po zápase hlavní kouč Brna Richard Wiesner.

A velkou radost měla i kapitánka Daniela Digrinová. „Já bych chtěla hrozně moc poděkovat fanouškům, kteří dnes přišli, protože kulisa byla neskutečná. Myslím, že tady bylo nejvíc fanoušků úplně ze všech našich zápasů a rozhodně se měli na co dívat, protože dnes bylo vidět, že jsme si finále všichni moc užili. Obrátily jsme skoro neobratitelný zápas a Prostějovu jsme nedovolily znovu na naší půdě vyhrát. Jsme rády, že jsme sérii prodloužily, daly jsme do ní všechno, celé naše srdíčko a těšíme se na další utkání v Prostějově.“

Úvod zápasu byl vyrovnaný (6:6), domácí Královo Pole si pak sice vytvořilo mírný náskok (12:10), Prostějov ale vzápětí přidal šest bodů v řadě (12:16) a donutil KP Brno k oddechovému času. Tým Richarda Wiesnera už se pak na prostějovské soupeřky dotahoval marně, a tak set vyhrály hostující poměrem 19:25.

Ve druhém dějství nastoupila na servis za stavu 5:5 Magda Bukovská a blýskla se hned třemi přímými body z podání. Miroslav Čada se ji snažil dvakrát zastavit time outem (8:5, 11:5), Brno ale jeho svěřenkyním odskočilo na 12:5 a mohutně povzbuzováno početnými fanoušky svůj náskok dál navyšovalo. Do koncovky domácí vstupovaly za stavu 20:10 a set byl prakticky rozhodnutý (25:15).

Ve třetí sadě si po esu Raquel Da Silva Loff vzal oddechový čas Richard Wiesner (4:6). V útoku a na bloku se vzápětí nemýlila Tereza Hrušecká a stav byl srovnaný (6:6). Oba týmy se pak praly o každý míč (9:9) a fanoušci sledovali nádherné a dlouhé výměny s neskutečnými zákroky (13:13). Ve vyrovnané bitvě (15:15) pak sice Prostějov odskočil na 16:18, domácí ale srovnaly a sada zamířila do napínavé koncovky (19:19). V ní si pro první setbol dokráčely hráčky Prostějova (23:24) – KP Brno ho odvrátilo a hostující vzápětí vybojovaly další setbol (24:25). Na servis se v tu chvíli postavila Da Silva Loff a přímým bodem napínavý set ukončila (24:26).

Prostějovské hráčky to nakoplo a v dalším dějství odskočily v úvodu domácím na 2:6. Královu Poli se nedařilo na servisu a hostující náskok dál držely (5:10, 10:15). Tým Richarda Wiesnera ale bojoval ze všech sil a soupeřkám se přiblížil v závěru na dosah (18:19), na což Miroslav Čada reagoval oddechovým časem. Magda Bukovská poté dvakrát přesně zasmečovala a byl z toho obrat ve skóre na 20:19. KP Brno se následně opřelo o servis Gretell Moreno, která esem navýšila 23:19 a hala bouřila. Královo Pole už si set bez problémů pohlídalo a výhrou 25:20 posunulo zápas do zkrácené hry.

V napínavém tie breaku po dalším přesném útoku Magdy Bukovské a bloku Terezy Hrušecké domácí odskočily na 6:4 a jejich vítězné tažení nezastavil ani prostějovský time out (8:4). Rozjeté Brno mohutně podporováno svými fanoušky mířilo za prodloužením série (12:5) a Prostějov už byl na obrat v setu i v utkání krátký (15:8).

VK Královo Pole – Prostějov 3:2 (19:25, 25:15, 24:26, 25:20, 15:8)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT