Královopolské volejbalistky doma porazily Ostravu

KP OST 24112022 3

Ve čtvrtek přivítalo Královo Pole na své palubovce Ostravu, aktuálně devátý tým extraligy. Do zápasu i přes absenci Ely Koulisiani, další nemocné hráčky, lépe vstoupily domácí volejbalistky a první dva sety patřily jim. Ostrava pak sice snížila na 2:1, na víc už ale v zápase nestačila. KP Brno jednoznačně ovládlo čtvrtou sadu a do tabulky si připsalo důležité tři body.

Od úvodu jsme nehráli úplně dobře, zaskočila nás zpráva, že musíme hrát bez nemocné Ely Koulisiani, což na nás bylo vidět. O to víc jsem rád, že to dnes hrající Andjela zvládla. Nejvíc nás však těší dnešní čtvrtý set, do kterého se nám nešlo lehce, ale odcházeli jsme z něj se zdviženými hlavami,” popsal hlavní kouč Králova Pole Erik Nezhoda.

„Máme velkou radost po všech těch tie-breacích i několika prohraných zápasech. V prvních dvou setech jsme se trošku hledaly v obraně, ale v posledním čtvrtém setu se ukázalo, že máme a můžeme mít navrch, a doufáme, že nám to takto vydrží,“ dodala kapitánka Daniela Digrinová.

Ostrava odstartovala první set lépe (2:4), Královo Pole ale rychle srovnalo krok (6:6). Oba týmy se pak přetahovaly o každý bod (11:11), za stavu 13:13 si však na svoje konto připsaly čtyři body domácí hráčky (17:14) a vedení už ze svých rukou do konce setu nepustily (25:22).

V úvodu druhé sady Ostrava dokázala zareagovat na stav 9:6 pro Královo Pole a otočila skóre pro sebe (9:10). Vedení se pak přelévalo na obě strany (12:14, 18:16), do koncovky ale vstupovala obě družstva za vyrovnaného stavu 20:20. Na servis se pak postavila Kateřina Pelikánová, a i díky esu její tým odskočil na 23:20. Ostrava sice ještě stáhla na 23:22, na zvrat však byla krátká (25:22).

Vyrovnaný souboj pokračoval i v sadě s pořadovým číslem tři (7:7). Za stavu 11:11 se Ostrava dvakrát nemýlila na bloku (11:13) a Erik Nezhoda zastavil hru oddechovým časem. Hostující hráčky to ale nezbrzdilo, právě naopak (14:18), a Královo Pole si bralo za stavu 14:20 další time out. Rozjeté ostravské volejbalistky už si ale na vítězství v setu sáhnout nenechaly (17:25).

Začátek čtvrtého setu byl při servisu Gretell Moreno zcela v režii Králova Pole (7:0). Ostrava se domácím snažila přiblížit (11:5), KP Brno ale tlačilo dál a po smeči Simony Nikolovy a Terezy Hrušecké vysoký náskok drželo dál (13:5).  V poli zářila Daniela Digrinová, v útoku Magdalena Bukovská (17:6) a domácím se dařilo i na bloku (18:6). Zaskočený ostravský tým se nevzmohl na odpor, a tak KP Brno zvítězilo v setu jednoznačně 25:11.

VK Královo Pole – Ostrava 3:1 (25:22, 25:22, 17:25, 25:11)