7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

KP Brno zvítězilo v evropské bitvě jako hrom a postupuje v CEV Cupu dál!

KP THES 21122022 8

 

Královo Pole bude volejbalovou Evropou kráčet i v roce 2023! Ve středu se v odvetě šestnáctifinále CEV Cupu střetlo na Vodově s vedoucím týmem řecké ligy PAOK Thessaloniki a v neskutečně dramatické bitvě a za podpory bouřící haly zvítězilo 3:1 na sety. Domácí fanoušci i početný řecký tábor si užili zejména koncovku čtvrtého setu, ve které se střídaly mečboly Králova Pole se setboly hostů. Šťastnějšími ale byly nakonec brněnské hráčky, které vyhrály sadu poměrem 34:32, a nadělily si předčasně k Vánocům dárek v podobě postupu do dalšího kola tohoto evropského poháru. Soupeřem KP Brna v osmifinále CEV Cupu bude v lednu znovu řecký tým – tentokrát Olympiakos Pireus.

 

Jsem moc rád za dnešní výhru a celému týmu moc gratuluji. Bylo to napínavé až do poslední chvíle, na druhou stranu, my jsme si opravdu dnes na výhru za tři body věřili. Koncovka byla z naší strany obrovsky nadstandardním výkonem a holky ji zvládly výborně,“ radoval se po postupu trenér Erik Nezhoda.

Jsem neskutečně šťastná, že jsme to dnes zvládly. Ráda bych poděkovala holkám i celému realizačnímu týmu, protože jsme přípravě věnovali všichni strašně moc času, trénovali jsme každý den, koukali na videa, a to všechno pomohlo tomu, abychom zápas s holkama zvládly odbránit a dotáhnout až k výhře. Chtěla bych také hrozně moc poděkovat našim fanouškům, kteří nás neuvěřitelně táhli dopředu,“ dodala kapitánka Daniela Digrinová.

Začátek utkání byl vyrovnaný (7:7), hostujícím se pak díky úspěšné obraně podařilo odskočit na 7:9 a KP Brno se na ně muselo dotahovat (8:11). Vyrovnat se domácím ale podařilo rychle (11:11) a skóre vzápětí svěřenkyně Erika Nezhody otočily na svou stranu (15:13). Po esu Simony Nikolovy (17:14) si vzal hostující kouč time out, Nikolova pak ale přesnou smečí poslala svůj tým do vedení 18:14 a fanoušci v hale na Vodově bouřili. Nikolova zářila i v koncovce první sady a po jejím dalším útoku byl stav 23:18. Řecký servis v autu poté přisoudil domácímu týmu hned pět setbolů (24:19) a vzápětí hostující tým chyboval na síti a poslal Královo Pole do vedení 1:0 na sety.

Ve druhém dějství se úvod lépe vydařil Řekyním (3:6), Královo Pole ale srovnalo na 6:6 a následovala bitva o každý míč (9:9), do bodové výhody se však znovu dostaly hostující (7:9). Fanoušci hnali domácí tým dopředu a po esu Ely Koulisiani byl stav znovu vyrovnaný (12:12). Řecku se ale poté dařilo odrážet královopolské útoky a úspěšné bylo i na bloku a za stavu 14:17 donutilo Erika Nezhodu k oddechovému času. I do koncovky vstupovaly hostující s tříbodovým vedením (17:20), královopolské bloky ale zařídily srovnání na 20:20 a time out Řecka. Drama pokračovalo (23:23), závěr setu však bohužel patřil soupeřkám (23:25).

Královo Pole si chtělo spravit chuť v následujícím dějství, do kterého na Řekyně vlétlo vedením 7:2. Soluň ale opět ukázala, jak silným protivníkem je, a na domácí hráčky se dotáhla (9:8). KP Brno však nesložilo zbraně a na hřišti začalo znovu kralovat (17:12). Nezastavil ho ani řecký oddechový čas a do koncovky vstupovalo se slibným náskokem sedmi bodů (20:13). Následující tři body sice braly hostující a time si vzal pro změnu Erik Nezhoda (20:16), po něm už ale jeho svěřenkyně žádný zvrat nepřipustily a v neskutečné atmosféře si po přesné smeči Simony Nikolovy dokráčely k vítězství 25:19.

Čtvrtý set patřil v úvodu znovu domácím, které za stavu 7:4 donutily soupeře k oddechovému času. Řecko po něm trpělivou hrou srovnalo na 8:8 a hru zastavilo Královo Pole. Za stavu 8:10 Erik Nezhoda vystřídal, hostující ale i poté vedení držely a náskok dál navyšovaly (9:14). Souboj pokračoval a KP Brno se soupeřkám při podání Magdaleny Bukovské přiblížilo na dosah (11:16-15:16). Řecko pak znovu odskočilo na rozdíl tří bodů (16:19), po esu Simony Nikolovy však byl stav opět srovnaný (19:19). Bitva jako hrom pokračovala (23:23) a v závěru setu se strhla přetahovaná v podobě nekončícího množství mečbolů a setbolů. Vítězná radost nakonec vypukla na straně domácích, které mečbol s pořadovým číslem šest proměnily ve výhru 34:32 a v postup do dalšího kola.

Nejvíce bodující hráčkou utkání byla Simona Nikolova s 35 body.

 

VK Královo Pole – PAOK Thessaloniki  3:1 (25:19, 23:25, 25:19, 34:32)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT