7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

V úvodním duelu čtvrtfinále KP Brno nedovolilo uhrát Ostravě ani set


skupina

Hala na Vodově ulici v Brně hostila v sobotu v podvečer úvodní duel čtvrtfinálové série mezi Královým Polem a Ostravou. Svěřenkyně Erika Nezhody, které na zápas jako ambasadoři přišli podpořit baseballisté z Draků Brno, do utkání vstoupili bezproblémovým vedením 2:0 na sety. Ve třetí sadě se pak sice Ostrava zvedla, a ještě před koncovkou držela čtyřbodový náskok, KP Brno ale prodlužovat utkání nechtělo, napínavý závěr setu zvládlo lépe a po těsné výhře 25:23 se v sérii ujalo vedení 1:0.

„Trochu jsme se obávali začátku utkání, protože jsme 12 dní nehráli, ale na začátku nám to paradoxně šlo nejlépe. V průběhu zápasu jsme pak v sériích začali chybovat, Ostravě naopak pomohla střídání, kterými srovnala přihrávku, a byla nám pak až do konce důstojným soupeřem. Je ale jasné, že v Ostravě nás nečeká nic snadného,” zhodnotil zápas trenér Erik Nezhoda.

„Máme velkou radost za první výhru ve čtvrtfinále. Zápas to pro nás určitě nebyl lehký, protože Ostrava se nikdy nevzdává. V prvních dvou setech to sice vypadalo na hladkou výhru, ale my jsme musely opravdu makat na 100 %. Třetí sada potvrdila, že Ostrava bez boje neodchází, a my moc dobře víme, že budeme muset hodně bojovat až do konce série,“ zdůraznila kapitánka Daniela Digrinová.

Královo Pole naskočilo do zápasu při chuti a hned v úvodu donutilo hostující k time outu (6:1). Ten ostravským hráčkám nepomohl, a tak se KP Brno snažil zbrzdit za stavu 13:5 Zdeněk Pommer dalším oddechovým časem. Po něm jeho hráčky připsaly čtyři body v řadě a hru zastavil pro změnu Erik Nezhoda (13:9). Pak už se set vyvíjel zcela v režii domácích (16:10), které do koncovky vstupovaly s pohodlným náskokem 20:13 a sadu dotáhly bez problémů k výhře 25:16.

Ve druhém dějství vedlo Brno po esu Magdaleny Bukovské 6:3, a i když se mu soupeřky snažily vzdorovat (12:11), tým Králova Pole Ostravě odskočil na 14:11 a Ostrava si vzala time out. Gretell Moreno ale i po něm dál zůstávala na podání (17:11) a servisem později podržela svůj tým také Magdalena Bukovská, po jejíchž dvou přímých bodech z podání vedlo KáPéčko 21:13. Ostrava sice ještě skóre zkorigovala na 23:18, domácí si ji ale blíž k tělu nepustily a set vyhrály poměrem 25:19.

Do třetí sady vlétlo Brno při podání Kateřiny Kuníkové vedením 5:0 a následoval ostravský oddechový čas. Po něm při servisu Marty Dabrowské hostující hráčky začaly náskok Králova Pole mazat, a nakonec i otočily na 7:8 pro sebe. Erik Nezhoda si vzal time out a po něm následovala přetahovaná o každý míč (10:10). Po úspěšném bloky Ostravy, esu Kláry Mikelové a přesném ostravském útoku odskočilo hostující družstvo na 10:14 a Brno znovu zastavilo hru. Domácí tým vystřídal a na hřiště naskočily Kateřina Pelikánová a Marie Rožnovjáková.  I díky esu Terezy Hrušecké se pak Brno dotáhlo na Ostravu na 14:15 a oddechový čas patřil pro změnu hostujícím. Za stavu 14:18 se na hřiště vrátily Gretell Moreno a Simona Nikolova a Královo Pole postupně srovnalo na 20:20. V napínavém závěru se pak Brno propracovalo ke dvěma mečbolům a druhý z nich proměnilo na vítězných 25:23.

 

VK Královo Pole –Ostrava 3:0 (25:16, 25:17, 25:23)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

28 úno
EX-Z: VK Prostějov
Datum 28.02.2024 18:00
7 bře
EX-Z: Dukla Liberec
07.03.2024 17:00