7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Volejbalistky Králova Pole smetly Ostravu a postoupily do semifinále


KP OST web 31032023 17

Po vyrovnané bitvě v Ostravě zamířil tým Zdeňka Pommera v pátek do Králova Pole k dalšímu zápasu čtvrtfinále s jasným cílem. Urvat konečně nad brněnskými volejbalistkami nějaký set a pokusit se odvrátit hrozbu konce sezóny. První dvě sady ale v hale na Vodově ostravské hráčky vůbec nezvládly a dohromady v nich vybojovaly pouhých 22 bodů. Třetí set byl sice zpočátku vyrovnanější, žádná senzace ze strany Ostravy se ale nekonala. KP Brno soupeřky jasně přehrálo, potřetí za sebou nad nimi zvítězilo bez ztráty setu a nejrychlejším možným způsobem stvrdilo svůj postup do semifinále. Na svoje konto si navíc KáPéčko připsalo už dvacátou extraligovou výhru v řadě. Pro Ostravu sezóna 2022/23 skončila.

„Jsem rád, že jsme i v posledním utkání, stejně jako v celé sérii, potvrdili roli favorita a jsem vděčný celému týmu, jak profesionálně se k dnešnímu zápasu postavil a s přehledem ho zvládl vyhrát," usmíval se po zápase hlavní brněnský kouč Erik Nezhoda

Radost z postupu do semifinále neskrývala ani kapitánka Daniela Digrinová: „Na skóre dnešní zápas vypadal hrozně jednoduše, ale myslím si, že jsme si to dnes takhle zasloužily, protože jsme dělaly, co jsme měly, předvedly jsme asi nejlepší servis v celé sérii a soustředily se na každý balón. Ostrava to určitě nevzdala, což bylo vidět na začátku třetího setu. Každopádně jedeme dál.“

Domácí volejbalistky hned na začátku utkání soupeřkám mírně odskočily (8:6) a ostravský tým s nimi krok srovnat nedokázal, právě naopak. Vedení Králova Pole tak narůstalo (16:11) a do koncovky vstupovaly svěřenkyně Erika Nezhody za stavu 20:12. Ostravě už pak přenechaly jen jediný bod a v setu zvítězily poměrem 25:13.

Druhá sada byla jasnou záležitostí domácích, které Ostravě rychle utekly na 12:4 a hostující se jejich náskok snažily zkorigovat marně. Za stavu 14:6 si vzal Zdeněk Pommer time out, po něm však následovalo eso Ely Koulisiani a po sérii několika bloků vedlo Brno už 19:7. I závěr sady se odehrával v téměř exhibičním tempu a na 25:9 ho ukončila přesnou smečí střídající Marie Rožnovjáková.

Ve třetím dějství sice za stavu 4:6 svitla hostujícím malá naděje, dvoubodový náskok ale byl to jediné, co Ostravě Královo Pole v tomto setu dovolilo. Domácí rychle srovnaly na 7:7 a pokračovaly ve své spanilé jízdě z předchozích dvou sad. Za stavu 15:8 si ještě Ostrava vzala time out, ten už však žádnou spásu nepřinesl, a tak si KP Brno dokráčelo bez problémů k výhře 25:15, kterou stvrdilo svůj postup do semifinále.

Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Ela Koulisiani, jíž cenu předali čtvrtfináloví ambasadoři zápasů Králova Pole – biatlonistka Tereza Vinklárková a Ondřej Furko z Draků Brno.

„Dnes jsme chtěli navázat na náš domácí zápas, což se nám vůbec nepovedlo. Soupeř nás brutálně zatáhl servisem hned od prvního balónu a my se jen těžko prosazovali. To KáPéčku vydrželo celý zápas, my jsme se nedostávali z rotací a Brno vyhrálo naprosto zaslouženě. Vezmeme si z toho ponaučení, za mě je ale Královo Pole letos výborně poskládané a jednoznačný aspirant na zlato. My jsme si s ním letos zahráli i finále Českého poháru žen, což považuji pro Ostravu za úspěch, nicméně taky jsme prohráli 3:0. Brno od začátku prosince nikdo neporazil a těmito výsledky jen potvrzuje své kvality. Na druhou stranu nám by slušely nějaké sety a zápletky a z toho se musíme poučit. Každopádně se budeme snažit z této sezóny i z nasbíraných zkušeností vytěžit a pokračovat v práci, kterou v Ostravě děláme,“ uvedl po utkání trenér Ostravy Zdeněk Pommer.

 

VK Královo Pole –Ostrava 3:0 (25:13, 25:9, 25:18)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT