Královo Pole vybojovalo v Prostějově druhý semifinálový bod

KP PRO web 10042023 11

Obrovský souboj plný napínavých momentů, který se rozhodoval až v pátém zkráceném setu. Tak vypadalo druhé semifinálové klání mezi Královým Polem a Prostějovem. Tým Erika Nezhody před zápasem věděl, že ho v Prostějově nic lehkého nečeká, přesto se po veliké bitvě dokázal v tie-breaku lépe zkoncetrovat a soupeřkám stav semifinálové série vyrovnat nedovolil. Královopolské hráčky tak po výhře 3:2 na sety dělí od postupu do finále jediná výhra a teď si samozřejmě přejí jediné: zákončit sérii před domácími fanoušky tuto neděli v Brně.

Připravovali jsme se na dlouhé utkání, za stavu 2:0 pro nás jsme už asi věřili v lehčí průběh, ale Prostějov odehrál skvělý zápas, sehráli jsme podle mě nejlepší utkání roku. Je v pořádku, že v semifinále si musíte vítězství zasloužit a tie-break byl podle mě naprosto spravedlivý. Jsme ohromně šťastní, že jsme vyhráli, holky opět potvrdily, že se nikdy nevzdávají a myslím si, že v sérii bereme velice důležité vítězství,” uvedl po zápase hlavní trenér Erik Nezhoda.

„Dnes to byl bezpochyby nejtěžší zápas sezóny. Smekám před Prostějovem, protože poté, co k nám na první utkání přijela polovina hráček, dnes soupeřky zahrály velmi dobrý zápas a zatlačily nás. Jsem na nás pyšná, že jsme zůstaly trpělivé až do konce a vybojovaly si výhru," dodala kapitánka Daniela Digrinová.

V první sadě měly od začátku mírně navrch hostující hráčky (9:12, 14:17, 16:22) a set si pohlídaly až do konce (21:25). Do dalšího dějství sice vstoupilo lépe Brno (2:7), Prostějov ale otočil skóre na svou stranu (11:8) a Královo Pole ho dohnalo až v koncovce (15:10, 21:21). Domácí se pak dokázaly propracovat ke dvěma setbolům (24:22), KáPéčko však oba odvrátilo a vzápětí sadu dalšími dvěma úspěšnými body zakončilo na 24:26.

V Prostějově se poté strhla veliká bitva a v setu s pořadovým číslem tři se bojovalo o každý míč od začátku až do konce (8:8, 17:17, 23:23). Královo Pole pak bylo blízko k druhému semifinálovému bodu, protože mělo za stavu 23:24 mečbol. Domácí to však nezastrašilo, následující tři výměny patřily jim a po výhře 26:24 pokračoval souboj dál.

Ani v dalším dějství se prostějovské volejbalistky nenechaly zaskočit vedením Brna 1:5 a v celém čtvrtém setu už pak těžily z mírného náskoku (10:8, 18:15, 22:20). V závěru ještě KP Brno odvrátilo tři setboly (24:20, 24:23), Prostějov si ale výhrou 25:23 vynutil pátou zkrácenou sadu.

Tie-break se lámal za stavu 3:3, od té doby už totiž tým Erika Nezhody nepustil Prostějov do vedení. Poté, co se Královu Polo podařilo odskočit na 5:10, si už brněnské hráčky hru pohlídaly a po veliké bitvě Prostějov porazily 10:15 a celkově 2:3 na sety.

Nejvíce bodů v zápase zaznamenala Simona Nikolova, když si jich na svoje konto připsala hned 29.

Prostějov – VK Královo Pole 2:3 (21:25, 24:26, 26:24, 25:23, 10:15)