7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Královopolské volejbalistky jsou mistryněmi české extraligy!


KP selmy 07052023 16

Královopolské volejbalistky jsou mistryněmi české extraligy! Strhující bitva o Brno dospěla do svého finále v neděli v hale na Vodově v neskutečné atmosféře, protože souboj brněnských rivalek si nenechalo ujít přes 2000 fanoušků. První dva sety byly opět napínavé až do posledního míče, ten druhý byl navíc nekonečnou přestřelkou setbolů, která skončila 32:30 pro KP. Domácí hráčky se tak dostaly do vedení 2:0 a poté už o vítězkách extraligy nebylo pochyb. Tým Erika Nezhody letošní sezónu zakončil výhrou bez ztráty setu a po triumfu v Českém poháru slaví i extraligový titul.

 

 

„Gratuluji obrovsky celému KáPéčku k tomu, že po tak dlouhé době završilo konec usilovné práce všech trenérů a hráček ziskem mistrovského titulu. Dnes by měl být hrdý každý, kdo k tomuto vítězství přiložil byť jen trochu ruku k dílu. Celý realizační tým, všechny hráčky, skvělí fanoušci i ostatní lidé z klubu,” zdůraznil po zápase hlavní trenér Erik Nezhoda.

„Já jsem obrovsky šťastná, už loni jsme ukázaly, že jsme v Králově Poli jedna velká rodina, s holkama hrajeme jako jeden tým a bojujeme až do posledního míče. Letos jsme potvrdily, že když se tvrdě pracuje, možné je úplně všechno,“ radovala se po výhře kapitánka Daniela Digrinová.

První set byl jako na houpačce, do vedení se nejprve dostalo domácí KáPéčko (12:7), jenže Šelmy při podání Anny Šotkovské zvrátily skóre z 15:11 na 15:18. Do koncovky vstupoval hostující tým s čtyřbodovým náskokem 16:20, Královo Pole se mu ale po přímém bodu z podání Terezy Hrušecké přiblížilo na dosah (19:20). V napínavé koncovce měly Šelmy k dispozici dva setboly (22:24), ani jeden ale neproměnily a domácí volejbalistky už jim další šanci nenabídly a set vyhrály poměrem 27:25.

Bitva jako hrom pokračovala i v další sadě. Šelmy díky vydařeným blokům odskočily na 1:3 a vzápětí na 3:6 a eso pak přidala Anna Šotkovská. Královo Pole se ale na soupeřky začalo dotahovat a při servisu Ely Koulisiani vyrovnalo na 9:9. Šelmy se poté znovu dostaly do vedení (10:13), vzápětí je ale začaly brzdit bloky Králova Polena a skóre se otočilo na 15:13. Souboj pokračoval dál, hostující Šelmy při podání Anety Kocmanové-Havlíčkové, která po třízápasové pauze znovu naskočila na hřiště, otočily na 17:18 a Erik Nezhoda si vzal time out. Tvrdý servis Havlíčkové ale trápil domácí dál a její dlouhou sérii zastavilo až její vlastní podání do autu (17:22). Královo Pole však ukázalo, že se v koncovkách jen tak nevzdává, a stav srovnalo na 23:23. Následovala nervy drásající nekonečná přestřelka setbolů, na jejímž vítězném konci stanuly domácí hráčky (32:30).

V třetím dějství se domácí Královo Pole dostalo do vedení 8:5 a Ondřej Boula si vzal time out. Magdalena Bukovská a Simona Nikolova pak tvrdými útoky navýšily na 10:5 a hala neskutečně bouřila. KP Brno si náskok drželo a po smeči Simony Nikolovy vedlo 17:9. Za stavu 22:11 ještě Šelmy stav zkorigovaly na 22:17, na víc ale nestačily. Královo Pole ovládlo set poměrem 25:18, zvítězilo 3:0 na sety, a završilo letošní sezónu ziskem mistrovského titulu.

 

VK Královo Pole – VK Šelmy Brno 3:0 (27:25, 32:30, 25:18)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT