7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Naděje na postup do hlavní fáze Ligy mistrů zmařil Brnu belgický Beveren

KP Beveren

 

Druhé utkání kvalifikačního turnaje Ligy mistrů bohužel prakticky zmařilo naděje volejbalistek Králova Pole na postup do hlavní fáze této nejprestižnější evropské soutěže. Asterix Avo Beveren včera v pětisetové bitvě porazil chorvatský Mladost Zagreb a do zápasu dnes nastupoval s vědomím, že ho výhra může hodně přiblížit k setrvání v Lize mistrů. KP naopak potřebovalo nutně zvítězit, od začátku utkání nad ním ale belgické volejbalistky dominovaly a tým Erika Nezhody na jejich hru marně hledal recept. Belgičanky tak vyhrály utkání jednoznačně 3:0 na sety, a i když zítra KP ještě bude hrát s Chorvatkami, v Lize mistrů to bude letos s největší pravděpodobností jeho poslední vystoupení. 

Dnešní zápas se určitě nevyvíjel podle našich představ. Soupeř nás dnes předčil úplně ve všem. Ať už kvůli únavě nebo vnitřnímu rozpoložení jsme se poměrně brzy vzdali jak v jednotlivých sadách, tak v celém utkání. Belgický tým nám ukázal jednu z možných cest, jak má vypadat moderní volejbal, a je jenom na nás, jestli se z toho dokážeme něco přiučit," zhodnotil duel trenér Erik NezhodaZítra nás ještě čeká zápas proti Mladosti Zagreb a já věřím, že zvlášť po dnešním výprasku se nebudeme chtít rozloučit turnajem tak špatným výsledkem jako dnes," doplnil.

Byla to pro nás dnes velká volejbalová škola. Každopádně bez ohledu na výsledek to je pro celý tým výborná zkušenost - takový zápas ve "velkém" volejbalu nám určitě hodně pomůže do budoucna. Hrály jsme proti velmi kvalitnímu soupeři, který nás tlačil výborným servisem," zhodnotila duel Simona Jelínková.

Scénář prvních dvou setů byl jako přes kopírák - rychlý nástup belgického týmu, jeho vedení 5:1 a následné srovnání Králova Pole na 5:5 při servisu Kataríny Körmendyové. Pak už to ale byla pokaždé parádní jízda Belgičanek, která se opírala zejména o přesný servis. Erik Nezhoda míchal se sestavou, na Beveren ale úspěšný recept nenašel ani v úvodních dvou setech (25:11, 25:14 z pohledu Beverenu), ani ve třetím dějství, které prohrál o 7 bodů (25:17).

Zítra čeká královopolské volejbalistky v rumunské Blaji poslední duel proti chorvatskému týmu Mladost Zagreb, už teď je ale téměř jisté, že se s Ligou mistrů tímto zápasem rozloučí a pokračovat bude v poháru CEV Cup.

 

Avo Asterix Beveren - VK Královo Pole 3:0 (25:11, 25:14, 25:17) 

 

Barbora Mertová

 

 

 

 

 

  


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT