7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

KP si na vítězství v Lize mistrů nesáhlo ani proti Chorvatkám

KP Beveren2

 

V posledním utkání Ligy mistrů se KP Brno střetlo s chorvatským týmem Mladost Zagreb, který na kvalifikačním turnaji doposud potrápil v pětisetové bitvě jak Belgičanky, tak Rumunky. V celém zápase, v němž hrála obě družstva už jen o konečné umístění, měly navrch chorvatské volejbalistky, které nakonec duel vyhrály bez ztráty setu. Evropská pouť Králova Pole tím ale nekončí - svěřenkyně Erika Nezhody budou pokračovat v poháru CEV Cup, kde vyzvou na souboj srbský tým Zeleznicar Lajkovac.

Musím pochválit mladé holky, jejichž dnešní vystoupení nebylo tak špatné. Celý turnaj nám každopádně nastavil zrcadlo toho, kde se nacházíme, protože naši soupeři nebyli o tolik starší než my. Co se týká věku, měli jsme tak možnost se konfrontovat s podobnými týmy. Víme, na čem zapracovat, a jedeme dál, protože už pozítří nás čeká v extralize zápas s Olomoucí," uvedl po skončení duelu trenér Erik Nezhoda.

„Dnes jsme nenastoupily v základní sestavě, protože je potřeba některé hráčky vyšetřit na extraligu. Bohužel je na nás už znát únava, hrály jsme dnes sedmý zápas za 14 dní, ale nechceme se na to vymlouvat. Musíme zlepšit hodně věcí. Liga mistrů pro nás každopádně byla obrovskou zkušeností a moc si vážíme toho, že jsme si ji mohly zahrát," doplnila Tereza Hrušecká.

Královo Pole nastoupilo do utkání bez Denisy Pavlíkové a kapitánky Kateřiny Pavlikové, které v základní sestavě nahradily Lenka Prchalová a Tereza Křižanovská. V první sadě se Brno trápilo na příjmu a chybovalo na servisu, a tak brzy čelilo vysokému vedení Chorvatek 6:16 (z pohledu Brna). Mladost Zagreb nezbrzdily ani dva královopolské time outy a chorvatský tým vyhrál úvodní set bez problémů poměrem 15:25.

Druhé dějství odstartoval opět lépe Mladost Zagreb a za stavu 0:6 donutil Erika Nezhodu k oddechovému času. Chorvatské volejbalistky na hřišti i poté kralovaly (2:11) a brněnský kouč poslal do hry na libero Leu Gronichovou a na smeč Lucii Zapletalovou. Chorvatky za ziskem sady kráčely dál neomylně (10:20). Vzdorovat jim Královo Pole více dokázalo až na konci setu, kdy se soupeřkám po esu Terezy Hrušecké přiblížilo na 16:23 a chorvatský kouč v tu chvíli zastavil hru time outem. Mladost Zagreb už však po něm žádný zvrat nepřipustil a v setu zvítězil 17:25.

Ani v následujícím dějství se obraz hry nezměnil - oba týmy držely krok jenom na začátku (3:3) a pak už to byla jen dlouhá vítězná jízda chorvatských volejbalistek (3.9, 9:17). Do koncovky vstupoval Zagreb s pohodlným náskokem 10 bodů (10:20), a i když se v ní KP ještě blýsklo třemi esy (dvě patřila Kateřině Kuníkové a jedno Lucii Zapletalové), třetí sadu proměnily Chorvatky ve svůj další vítězný prospěch (17:25).

 

VK Královo Pole - Mladost Zagreb 0:3 (15:25, 17:25, 17:25) 

 

Barbora Mertová

 

 

 

 

 

  


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT