Královopolské volejbalistky konečně v extralize vítězné

Přerov KP

Královopolské volejbalistky si v extralize na svoje konto připsaly první vítězství v letošní sezóně. V sedmém kole zamířily do Přerova, kde jim po celý zápas statečně vzdorovaly domácí Zubřice. Víc než jeden set ale svěřenkyně Radima Vlčka uhrát nedokázaly, a tak si KP Brno po výhře 3:1 na sety připisuje do tabulky plný počet bodů.

„Jsem vděčný za první výhru v letošní sezóně i za to, že náš tým v tak těžkém období dnes obrovsky zabojoval a byl odvážný. Pořád ale víme, že je před námi ještě spousta dlouhé a náročné práce," uvedl po zápase hlavní kouč Erik Nezhoda.

„Byl to dnes zápas nahoru dolů. Jsme moc rádi za zvládnutou koncovku první sady. Škoda, že nám utekla ta druhá. Výhra za tři body nás všechny velmi těší," doplnila ho kapitánka Kateřina Pelikánová.

Do zápasu vstoupily lépe domácí (8:5 ze strany Přerova), po time outu KP se ale na servisu zadařila dlouhá série Tereze Hrušecké, která i díky třem přímým bodům z podání zařídila se svými spoluhráčkami obrat na 8:10. Brno náskok nad Přerovem drželo (12:15) a do koncovky vstupovalo za stavu 16:20. Domácí se však Královu Poli začaly přibližovat, a nakonec i srovnaly na 21:21 a zdramatizovaly závěr setu. V něm se za stavu 23.23 postavila na servis Tereza Chlupová a své soupeřky už se svým týmem k ničemu nepustila (23:25).

Druhé dějství se dlouho vyvíjelo lépe pro domácí (9:5, 15:11), Královo Pole ale s Přerovem ve střední pasáži srovnalo krok (15:15). Vyrovaný stav platil dál (20:20), za stavu 21:21 si však Přerov připsal na svoje konto čtyři body v řadě (25:21) a stav setů byl 1:1.

Boj pokračoval - ve třetí sadě nejprve zastavil hru Radim Vlček (6:9), vzápětí ale potrápil Brno jeho tým a time out si vzal postupně dvakrát pro změnu Erik Nezhoda (10:9, 15:12). Při servisu Terezy Chlupové znělo skóre opět lépe pro její tým (17:19) a v závěru setu to za stavu 21:24 vypadalo na jasnou záležitost hostujících. Jenže Přerov set odevzdat nechtěl - a stav za mohutné podpory svých fanoušků dokázal obrátit na 25:24. Královo Pole už se ale poté nemýlilo a sadu uzmulo poměrem 25:27.

Do následujícího dějství vlétly hostující vedením 2:9 a na začátku setu donutily Přerov ke dvěma oddechovým časům. KP svůj náskok drželo (8:14, 14:20) a v úplném závěru mělo k dobru hned čtyři mečboly (20:24). Přerov zbraně ale ani v tomto momentu nesložil a opět proměnil koncovku v napínavou bitvu. Za stavu 23:24 už si ale výměnu KP pohlídalo a po výhře 23:25 se radovalo ze své první výhry v letošní sezóně a zisku 3 bodů.

Přerov - VK Královo Pole 1:3 (23:25, 25:21, 25:27, 23:25)