Královo Pole tento týden nestačilo ani na Ostravu

KP OSTR m 27012024 8

Ve 20. kole extraligy přivítalo KP Brno na své palubovce tým Ostravy, který před 14 dny královopolské hráčky porazily bez ztráty setu. Ostrava tak na Vodovu přijela s jasným cílem – porážku Brnu vrátit – a to se jí povedlo. Královo Pole v zápase vybojovalo jediný set, a tak si na svoje konto připsaly svěřenkyně Zdeňka Pommera po výhře 3:1 plný počet bodů.

„Gratuluji Ostravě k výhře a děkuji všem fanouškům za fajn atmosféru. Zápas byl takový, jaký byl, řešíme hodně věcí současně, hlavně těch zdravotních. Nehrajeme v optimální formě a točí se nám sestava, což klidu nedodá. Věřím, že se s tím, ale popereme,” zhodnotil duel hlavní trenér Erik Nezhoda.

„Dnešní zápas se nám bohužel nevydařil podle našich představ. Víme, na čem zapracovat a musíme zvednout hlavy a jet dál,“ doplnila kapitánka Kateřina Pelikánová.

První set patřil v úvodu domácím (7:4), ostravský tým ale trpělivou hrou srovnal na 7:7 a postupně i otočil vedení na svou stranu (11:13). Erik Nezhoda sice zastavil hru time outem, Ostrava byla ale dál nepropustná na síti a po sérii vydařených bloků odskočila na 12:15. Další oddechový čas Brna přišel za stavu 12:17, KP však už chytit tempo Ostravy nedokázalo a v závěru sady jí k bodům pomohlo i svými zkaženými servisy. První set tak patřil hostujícím (20:25).

Ostrava nad Brnem vedla i na začátku další sady (2:5), KP ale útokem Denisy Pavlíkové srovnalo na 6:6. I když si pak hostující hráčky znovu vytvořily náskok a po esu Kláry Mikelové vedly 9:12, Královo Pole opět rozdíl smazalo (15:15). V koncovce pak Ostrava chybovala na podání a v útoku a domácí pustila do vedení 22:19. KP už si poté set pohlídalo (25:21).

Třetí sada se vyvíjela od začátku lépe pro Ostravu (1:4, 4:10). Za stavu 6:12 si sice Brno připsalo tři body v řadě a trenér Zdeněk Pommer zastavil hru (9:12), KP však na víc nestačilo. Po vydařeném bloku Petry Kojdové vedly hostující 11:18 a sadu vyhrály jednoznačně 16:25.

Čtvrté dějství bylo od začátku znovu v režii Ostravy, která se v něm ujala vedení 1:4 a Erik Nezhoda bral poprvé time out. Další přišel za stavu 3:9, ani ten ale nezbrzdil na podání hostujících Petru Kojdovou, která tam setrvala až do stavu 3:14. Ostrava tak mířila k zisku tří bodů – do koncovky vstupovala za stavu 10:20, a v setu nakonec zvítězila poměrem 16:25.

Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Michaela Hadáčková.

VK Královo Pole – Ostrava 1:3 (20:25, 25:21, 16:25, 16:25)