Brňanky zvítězily i v pohárové odvetě a postupují do dalšího kola

Po vítězství 3:1 stačilo Brňankám v odvetném utkání Challenge Cup, neboli Vyzývacího poháru, uhrát v Olomouci alespoň dva sety, aby postoupily do dalšího kola evropských pohárů. Tento plán se podařilo naplnit beze zbytku a už po dvou odehraných setech se Královopolanky mohly radovat z postupu. V druhém kole na ně čeká francouzské družstvo Istres

UP Olomouc - KP Brno 0:3 (-23, -20, -17)
Rozhodčí: Isajlovic (Rak.), Bloemhard (Niz.). Čas: 72 min. Diváci: 300. První zápas 1:3,

postupuje KP Brno

V odvetném utkání potřebovaly Brňanky k jistotě postupu minimálně dva sety. Prvním úspěšným krokem byla dramatická koncovka prvního setu, kterou hostující hráčky získaly dvěma body po sobě ze stavu 23:23. Druhý set patřil zpočátku spíše domácím hráčkám. Probojovaly se až k vedení 18:14, pak ale jako by jim nervozita svázala ruce. Trenér Marek poslal v té chvíli na hřiště Bradáčovou, která pomohla skoro k senzačnímu obratu. Domácí družstvo už získalo jen dva body a prohrávalo na sety 0:2. Tím pádem bylo o postupujícím rozhodnuto, ve třetím setu se dostaly šanci na obou stranách i hráčky z lavičky. Brno si uhrálo postup do dalšího kola poháru, kde už s jistotou potká zahraniční družstvo – francouzské Istres.

Ohlasy po utkání

Ondřej Marek, trenér KP Brno: „V utkání nám vyšlo střídání ve druhém setu. Po příchodu Bradáčové jsme zlepšili obranu a otočili průběh setu a tím i zápasu.“