Nový rok zahájily Brňanky porážkou

První ostrý zápas v novém roce 2009 sehrály brněnské volejbalistky hned zostra. V prvním semifinálovém utkání Českého poháru je čekal na své půdě silný celek Prostějova. Brňankám se málem podařilo získat první set, pak ale už kralovaly domácí hráčky, především díky výbornému servisu. Brno si odváží jednoznačnou porážku 0:3 a v odvetném utkání 28. ledna se postupové šance brněnských blíží malému zázraku.

VK Prostějov – KP Brno 3:0 (23, 13, 19)
Rozhodčí: Pavelek a Antušák. Čas: 69 minut. Diváků: 900.

Sestavy:
Prostějov: Jelínková, Pušněnkovová, Thomasová, Wittocková, Kučerová, Spalová, libero Tomanová – Soaresová, Töröková, Bramborová
Brno: Útlá, Onderková, Mikysková, Noseková, Božková, Kubínová, libero Jášová – Bradáčová, Hanusová

Bez nemocné Terezy Tobiášové se musely brněnské volejbalistky obejít v prvním semifinálovém utkání Českého poháru. S prostějovským favoritem držely dlouho vyrovnaný krok, v koncovce prvního setu dokonce vedly 23:22. Pak ale Prostějovanky srovnaly a při servisu Törökové proměnily hned první setbol. To ještě Královopolanky nezlomily, v druhé setu držely srovnaný stav až do stavu 9:9. Pak ale přišly série domácích povedených servisů, se kterými si brněnské přijímající hráčky nevěděly rady. Rozdíl skóre začal povážlivě narůstat ve prospěch domácích (14:9, 17:10, 21:12, 25:13) a rázem bylo na světě vedení domácích 2:0. Identický průběh měl i začátek třetího setu, kdy Brno ještě vedlo 9:8, ale znovu při servisu Thomasové domácí hráčky dokázaly otočit na 12:9. Při další rotaci a podání Soaresové se domácí dostaly do vedení 18:11 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Brňanky ztratily zápas chybami na přihrávce a tímto velmi snížily své postupové šance. O menší zázrak se mohou pokusit v domácí odvetě, která je na programu 28. ledna v brněnské hale.

Ohlasy po utkání:
Ondřej Marek, trenér KP Brno: "Tak hladkou porážku jsme určitě nečekali. Bohužel se ukázalo, jak moc nám chybí Tereza Tobiášová, a to hlavně na přihrávce, kde jsme měli obrovské starosti. Snažili jsme se na její absenci připravit, ale zvládnout se nám to vůbec nepodařilo. Domácí naší slabiny využili a od tohoto klíčového rozdílu na příjmu se odvíjelo všechno ostatní. Nakonec nás Prostějov zaslouženě předčil ve všech herních činnostech.“