6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Liberec příliš Brňanky nepotrápil

 V předtuše blížícího se slavnostního galavečera jako by se brněnské volejbalistky snažily domácí extraligový zápas s Libercem co nejvíce urychlit. Jejich soupeřky ze severu Čech je na kurtu příliš dlouho nezdržely, v třetím setu získaly pouze osm bodů a po necelé hodině odjížděly s porážkou 0:3.

 

 

18. kolo volejbalové extraligy žen

KP Brno - TU Liberec 3:0 (11,18,8)
Rozhodčí: Hudík, Labašta. Čas: 54 minut. Diváci: 150

Sestavy

Brno: Kubínová, Útlá, Svobodníková, Mikysková, Bradáčová, Božková, libero Jášová - Onderková, Noseková, Kadlecová
Liberec: Endlerová, Holásková, Živcová, Neumannová, Veselá, Smutná, libero Ullmanová - Ševců, Soumarová, Kinská

V jednoznačnou záležitost pro brněnské volejbalistky se změnilo utkání 18. kola extraligy volejbalistek. Liberecké hráčky, v jejichž sestavě se objevily hned čtyři juniorské hráčky, neměly domácí favoritky čím překvapit. Od prvního setu Královopolanky dominovaly ve všech činnostech a navyšovaly svůj náskok. Jejich soupeřky měly problémy hlavně na příjmu, jen Mikysková jim nadělila tři esa. O body z útoku a bloku se pak Brňanky podělily rovnoměrně, trenér Marek využil zápasu k vyzkoušení všech alternativ na pozici přihrávající smečařky, což je post, který Brňanky nyní v sestavě trápí nejvíce. Zápas se malinko zdramatizoval jen ve druhém setu, kdy domácí hráčky polevily na servisu a tím dostaly liberecké útočnice do hry. Poté se však znovu zkoncentrovaly a zápas dotáhly do rychlého konce.

Ohlasy po utkání:

Vladimír Samek, asistent trenéra KP Brno: "V dnešním utkání jsme opět zkoušeli jinou variantu postavení, stále hledáme optimální variantu přihrávajících smečařek. Soupeř začal špatně, my jsme s přehledem útočili. Ve druhém setu jsme trochu polevili na servisu, třetí set už byl zase v naší režii. Hráčky chválím za to, že k utkání přistoupily zodpovědně."

Luboš Bednář, trenér TU Liberec: "Utkání bylo jednoznačné. Juniorské hráčky, které tvoří většinu naší sestavy, zatím na podobnou úroveň nemají, navíc když od prosince prakticky netrénujeme. Pokud udržíme postup do play-off, naše hra snad půjde nahoru. Samozřejmě nás postihnul odchod Rittschelové, která byla oporou herní a hlavně i mentální. "

Kateřina Božková, kapitánka KP Brno: "Dnes jsme byly lepší ve všech herních činnostech, soupeř má mladé a nezkušené družstvo. Nechtěly jsme nic podcenit a podařilo se nám udržet koncentraci prakticky po celý zápas."

foto: Ondra Driml


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter