7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Cesta vzhůru pokračuje

Vzestupnou tendenci výkonů našeho prvního týmu v sobotu prověřila děvčata z Olomouce. Oba týmy nezastihl začátek sezóny v optimální pohodě a jejich utkání provází velká nevyrovnanost výkonů. Naše hráčky mohly čerpat sebevědomí ze dvou přípravných duelů, ve kterých shodně zvítězila 3:0. Ale příprava není soutěž a kvality soupeřek byly dostatečně známy, takže se, přes zlepšení v poslední době, určitě se nedalo očekávat, že půjde o snadné utkání.

8. kolo ženské volejbalové extraligy

VK KP Brno – SK UP Olomouc 3:1 (17, 19, -20, 11)

Rozhodčí: Hudík, Krtička. Čas: 89 minut. Diváků: 300.
Sestava: Straková, Onderková, Rozkydálková, Melichárková, Svobodníková, Kubínová,
libero Jášová – střídala: Bradáčová

Od úvodního hvizdu byla jasně zřetelná chuť našich děvčat pustit se do svých soupeřek. Kvalitní servis podpořený dobrou obranou, hlavně v poli deptal psychiku soupeřových útočnic, které se nemohly prosadit, a získané míče se dařilo úspěšně proměňovat v cenné body. Olomouci nepomohlo ani vystřídání Dedíkové za Měrkovou. Zvláště ve druhém setu byla patrná útočná převaha našeho týmu a nervózní soupeřky začaly kupit chybu na chybu, čímž znatelně přispěly k úspěšnému zisku celého setu. Do dalšího setu se Olomoucké hráčky pustily se snahou změnit zatím jednoznačný průběh utkání, což se jim zásluhou zlepšené hry Chalzarzové začalo dařit. Opět se projevila nevyzrálost a nezkušenost většiny našich mladých hráček, které se nechaly zaskočit zlepšenou hrou soupeřek a tentokráte ony vydatně pomáhaly svými, někdy nevynucenými, chybami. Dvakrát jsme byly na dosah vyrovnání, ale následná řada chyb nás opět hodně vzdálila od možného zisku třetího setu. Začátek čtvrtého setu byl ve znamení velké bojovnosti obou stran o každý míč. Žádné z družstev nechtělo nechat soupeře odskočit a připravit si dobou pozici do koncovky. Dlouhé výměny, kdy míč i pětkrát přeletěl přes síť byly pro všechny aktérky velmi vysilující, ale k radosti celého hlediště, ve většině dokázal být úspěšnější náš tým. Rozhodla desátá rozehra, za stavu 6:3, kdy se další dlouhou herní pasáž podařilo zakončit kapitánce Sandře Onderkové zablokováním ulívky soupeřovi nahrávačky, a celá hra soupeřek se následně úplně rozsypala. Po další sérii bodů si už naše děvčata, za povzbuzování spokojených diváků, v pohodě kráčela za jasným vítězstvím a ziskem důležitých bodů.

 

Nejvíce bodující hráčky

VK Královo Pole

 

 

 

 

SK UP Olomouc

Straková

21

12

Mátlová

Rozkydálková

15

7

Měrková

Onderková

10

7

Gregorová


foto: Ondra Driml

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT