Liberecké vysokoškolačky víteznou sérii nezastavily

Dlouhá cesta vede do Liberce, kterou naštěstí zpříjemňoval nádherný listopadový den (chtělo by se připojit jarní, tak nás příroda v současných dnech mate). Naše děvčata tu dalekou cestou absolvovala s odhodláním prodloužit vítěznou sérii utkání a ani na chvíly si nehodlala připustit, že zrovna v Liberci by tato úspěšná pouť mohla být přerušena. Soupeř v předchozím kole slavil své první vítězství a v domácím prostředí určitě nechtěl být snadným soustem.

9. kolo ženské volejbalové extraligy

VK TU Liberec - VK KP Brno 1:3 (-19,-19,26,-14)

Rozhodčí: Hudík, Krtička. Čas: 89 minut. Diváků: 300.
Sestava: Straková, Onderková, Rozkydálková, Melichárková, Svobodníková, Kubínová,
libero Jášová – střídala: Bradáčov, Širůčková

První dva sety se jednoznačně odvíjely v režii našich děvčat. V pohodovém tempu kontrolovala hru, od začátku obou setů si vypracovala dostatečný náskok, který dával dostatek klidu do koncovek.  Hlavně Šárka Melichárková pomáhala celému týmu udržet dostatek nasazení, kterému Liberecké hráčky nedokázaly účinně čelit. Až příliš poklidný průběh možná vedl ke ztrátě koncentrace, která zapříčinila výpadek ve třetím setu, což nedokázalo zastavit ani střídaní Martiny Bradáčové. Vstup další hráčky v konci třetího setu, kdy vystřídala Anička Širůčková za Ivonu Svobodníkovou, již, své ovoce přinesl. Výrazný náskok soupeřek se kvalitním Aniččiným podáním povážlivě ztenčoval a domácí tým byl velmi rád za úspěch v dramatickém konci tohoto setu v poměru 28:26. Vzpomínka na předchozí domácí utkání s Olomoucí dodala našemu týmu potřebný impuls a s oběmi novými hráčkami, které nastoupily do základní sestavy čtvrtého setu a výrazně se podílely na drtivém tlaku, naše děvčata kráčela pro jasné vítězství v závěrečném setu, když povolila svým soupeřkám pouhých 14 bodů.