Festival mládí na brněnské palubovce

Dohrávkou 7.kola zakončila naše děvčata letošní extraligové učinkování a po vítězství 3:0 do nového roku vstoupí ze čtvrté příčky. Na "domácí" palubovce, která je domovskou pro obě družstva, se potkaly dva nejmladší týmy soutěže. Přes skutečnost, že utkání se odehrávalo v úterním dopoledni pracovního dne, mohlo poměrně slušně zaplněné hlediště sledovat bojovné a v závěru i dramatické utkání.

Dohrávka 7. kola ženské volejbalové extraligy

SCM-ČVS juniorky - VK KP Brno   0:3 (-16, -19, -26)

Rozhodčí: Vojtíšek, Grabovský Z.. Diváků: 90.
Sestava KP: Onderková, Straková, Melichárková, Svobodníková, Kubínová, Rozkydálková,
libero Jášová – střídala: Vitoulová
Sestava SCM: Lindovská, Jiroušková, Vinklerová, Vincourová, Michalíková, Kossányiová,
libero Dostálová – střídala: Šmídová, Teichmanová, Toufarová, Bartoňová

V prvním setu dominovala zejména univerzálka Vendula Straková, které se dařilo téměř dokonale využívat nahrávky Šárky Kubínové. První sada vyzněla poměrně jasně 16:25 pro náš , tentokráte paradoxně zkušenější, tým. Ve druhém dějství reprezentantky hru zlepšily a tvrdým servisem začaly dělat naší mezihře problémy. I přesto zvládly koncovku setu lépe děvčata z A-týmu, které si podhlídaly výhru 19:25. Poslední sada přinesla nejvyrovnanější hru. Reprezentační juniorky měly dokonce možnost dvou setbolů, ale pevnější nervy prokázalo naše družstvo a v napínavém závěru udolalo aktuálně osmý tým tabulky 26:28.