Souboj o "juniorského" mistra

Možná trochu nepřesně znějící titulek, který ale přesně vystihoval dění na hřišti. V souboji dvou nejmladších týmů, kde ovšem diametrálně odlišné postavení v extraligové tabulce předznamenávalo různá očekávání. První utkání vyznělo jasně pro naše družstvo a v odvetě se také žádné překvapení neočekávalo. A také juniorské reprezentantky v poslední době nezaznamenaly tak výrazné výsledky jako v první polovině.

18. kolo ženské volejbalové extraligy

SCM-ČVS juniorky - VK KP Brno   0:3 (-13, -20, -20)

Rozhodčí: Pecháček, Blažek. Diváků: 50.
Sestava KP: Onderková, Straková, Melichárková, Svobodníková, Kubínová, Rozkydálková,
libero Jášová – střídala: Vitoulová, Štorková
Sestava SCM: Bartoňová, Mudrová, Vincourová, Teichmannová, Součková, Kossányiová,
libero Dostálová – střídala: Vyklická, Jiroušková

První set zastihnul mladé reprezentantky v poměrně velkém útlumu, kde dokázaly konkurovat našim hráčkám pouze v obraně na síti, ale vzhledem k 21% útoku, nemohly pomýšlet na lepší výsledek. Ovšem ve druhém setu ze sebe setřásly nervozitu a začaly své zkušenější soupeřky tuze proháně. Až do stavu 19:16 to vypadalo na zisk prvního setu ze vzájemných utkání. Vzápětí vzrostlo odhodlání "hostujícího" družstva a zlepšeným servisem, který přinesl 8 bodů za sebou strhly naše hráčky i vítězství ve druhé sadě na svou stranu. Ve třetím setu již dostaly příležitost některé hráčky z lavečky, ale především, tak jako před tím, kralovala nad síti výborná Vendy Straková, která se svými 21 body výrazně podepsala pod konečné vítězství 3:0.