Loučení s hrdostí a nadějí

Každé loučení má alespoň malou příchuť smutku, ale naše loučení s letošním evropským pohárem, i přes jasné vítězství hostů z tureckého Galatasaraye, s sebou nese mnohem větší díl hrdosti, jak se mladý tým vypořádal s historicky nejúspěšnějším účinkováním Králova Pole v evropských pohárech. Bez bázně a hany se nezalekl podstatně zkušenějších protivnic z Lince a Slidrechtu a ztroskotal až na hvězdném týmu plném reprezentantek tří zemí. Proto můžeme hledět do budoucna s nadějí, že první sladké plody své práce budeme moci sbírat snad již na konci této sezóny.

odveta osmifinále Challenge Cupu

VK Královo Pole - Galatasaray Istanbul   0:3 (20, 18, 22)

Rozhodčí: Harizanov (BUL) & Fischer (GER), 70 min. 600 diváků.
Sestava KP: Onderková, Straková, Melichárková, Širůčková, Kubínová, Rozkydálková,
libero Jášová – střídala: Štorková, Bradáčová, Vitoulová

Naše šance na postup se zachvěly v základech již na začátku úvodní sady, kdy nás turecký protivník zasypal sprškou smečí a téměř až do koncovky si udržoval bodový odstup. Dvakrát se našim děvčatům podařilo soupeřkám přiblížit na rozdíl jednoho bodu, ale když za stavu 18:19 přepálila Iva Štorková servis a následně si nerozuměla Šárka Kubínová s Aničkou Širůčkovou, tak bylo po nadějích. Náskok už Istanbul udržel a první set nakonec vyhrál 25:20. „Istanbul byl nekompromisní v útoku a předčil nás i v dalších činnostech. Nejkomplexnější hráčka na hřišti byla Valeska, která Istanbul táhla za postupem,“ vyzdvihnul výkon brazilské olympijské vítězky trenér Ondra Marek. Na postupu týmu z největšího města Turecka už nemohl po zbytek utkání nic změnit. Náš tým tento vývoj zaskočil a v prvních výměnách druhé sady pustil Turkyně do vedení 6:2. Přes rozpačitý začátek setu se podařilo hru vyrovnat, ale přestože došlo na výměnu některých hráček v obou týmech, na obrazu hry se změnilo málo a i tento set v pohodě dovedly soupeřky do vítězného konce. V úvodu třetí sady začala být patrná snaha našich děvčat odměnit slušně zaplněné hlediště alespoň jedním setem. Bojovným a odhodlaným výkonem začala své zkušenější soupeřky přehrávat a do koncovky šel náš tým s vedením 20:18. Tento stav donutil hostujícího trenéra k reakci a ten poslal zpět do hry Brazilku s jejíž podporou hráčky ve žlutorudých dresech zaslouženě zvítězily i v závěrečném setu. „Přesně tyto momenty rozhodují. Je to zkušený tým a umí zapnout ve správný okamžik. Navíc měly i o trošku víc štěstí,“ mrzelo Onderkovou. Přes obě prohry platí stoprocentně slova trenéra Marka "Nemusíme se za účinkování ve Vyzývacím poháru stydět“.

Autor: Marek Těšík