Postupujeme do FINÁLE !!!

Tie-breaková série skončila. Výsledek série je sice jasný, jak napovídá skóre 3-0, ale průběh a hlavně výsledky jednotlivých utkání napovídají něco jiného. Žádné utkání nebylo "procházkou růžovým sadem" a každý kdo měl možnost sledovat některé z utkání byl odměněn všemi ingrediencemi, co může současný vrcholový volejbal v Česku nabídnout. Nakonec kvalita a zkušenost soupeřek byly překonány odvahou a odhodláním dravého mládí našeho týmu. Takže POSTUPUJEME DO FINÁLE a ať se Prostějov třese !!!

3.utkání semifinále Extraligy žen

Sokol Frýdek-Místek - VK Královo Pole  2:3 (-25,18,23,-19,-8)

Rozhodčí: Kovář & Blažek, 126 min. 350 diváků.
Sestava KP: Širůčková, Kubínová, Rozkydálková, Onderková, Straková, Melichárková
libero: Jášová - střídaly: Bradáčová, Širůčková, Štorková.
Sestava F-M: Kojdová, Janďourková, Frigmanská, Košická, Mazurová, Orlovská,
libero: Kanovská - střídaly: Haškovcová, Šímová, Cidlíková, Pavelková, Malá

Už od začátku bylo patrné, že Sokolky nechtějí připustit ukončení semifinálové série a s veškerou vehemencí se od prvního setu pustily do našeho družstva. Jen velmi těžko se nám odolávalo kvalitním útokům obou mladých smečařek soupeře, Kojdové a Košické. Dobrou obranou v poli a kvalitním servisem se nám ještě podařilo strhnout vítězství v prvním setu na naši stranu, ale druhý set již byl kořistí lépe hrajícího soupeře. Mnoho výměn dokázalo zvednou zaplněné hlediště ze sedadel. Kuriozní situace nastala ve třetím setu, kdy za stavu 11:9 pro náš tým, bylo zjištěno pochybení na straně Frýdku-Místku v postupu hráček na podání a jelikož podobná situace se rozhodčím nelíbila u našeho týmu za stavu 8:4, došlo po 15 minutovém přerušení k posunu skóre zpět na stav 8:4. Tohoto moment ujsme dokázali využít k vedení 13:9, ale v tu chvíli se dosud zaskočené hráčky domácího týmu vzpamatovaly a sérií 8 bodů za sebou udělaly rozhodující krok k zisku tohoto setu. Velká vůle po úspěchu a odhodlání využít už první možnost k postupu do finále, motivovala naše děvčata ke koncentraci všech sil do čtvrtého setu. Výborným servisem, zvláště Sany Onderkové a výtečnou obranou na síti postupně nahlodávala soupeřovo odhodlání a také příchod Ivy Štorkové byl rozhodujícím impulzem k úspěchu ve čtvrtém setu. Jako ve všech předchozích utkání dospělo i toto do páté rozhodující sady. Vzhledem k vítezství v posledních pěti utkání už byla psychická výhoda na naší straně a když se ke všem atributům minulého setu přidaly nevynucené chyby mladých smečařek Frýdku-Místku, bylo o našem úspěchu brzy rozhodnuto.