Porážka Slavie potvrdila domácí neporazitelnost + fotografie

Poslední kolo Uniqa extraligy bylo důležité zejména pro dva týmy, náš a Olomouc. Na dálku proti sobě totiž bojovaly o první místo po základní části soutěže. My jsme přivítali Slavii, Olomouc potom Liberec. Neméně důležité bylo pro náš tým uhájit dosavadní domácí extraligovou neporazitelnost, protože do nastávajícícho play-off je "hrozba" domácího prostředí velmi důležitým faktorem.

18. kolo UNIQA Extraligy žen

VK Královo Pole - VC Slavia Praha   3:0 (15,19,14)

Rozhodčí: Dočkal & Gall. Délka utkání: 64min. Diváků: 320.
Sestava KP: Melichárková, Svobodníková, Vincourová, Útlá, Onderková, Straková,
libero Valtrová – střídala: Širůčková, Vitoulová, Jiroušková, Staňková
Sestava Slavia: Jeřábková, Koloušková, Jonášová, Mezerová, Kočiová, Suchoňová,
libero Steinerová – střídala: Ďurianová, Bonnerová, Caithamlová, Purchartová, Hokešová

V prvním setu utkání se Slavií na sobě nedaly naše děvčata znát nejmenší rozpaky, že by byly v jednom z rozhodujících momentů sezony nervózní. Od prvních výměn si budovala bodový náskok a Slavia dlouho nemohla dostat skóre na dvojciferné číslo. Naše hráčky pravidelně skládaly míče a na rozdíl od posledního vzájemného měření sil se v útoku tolik nedařilo pražské velezkušené smečařce Karolíně Kolouškové. Náš tým nakonec v pohodě zvítězilo 25:15 a už v tento moment mohlo slavit vítězství v základní části. Olomouc totiž v souboji s Libercem ztratila set.

Druhé dějství už přineslo vyrovnanější volejbal. Ovšem nám se v útoku dařilo výrazněji a před druhým technickým timem zavelela především smečařka Martina Útlá a univerzálka Vendula Straková k úniku. Před koncovkou náš tým vedl už 18:11. Nakonec se děvčata po vítězství 25:19 radovala ze zisku sady podruhé.

Do prvního vedení za celý průběh utkání se Pražanky dostaly až v úvodu třetího setu, kdy na tabuli svítil stav 1:2. Naše hráčky ovšem rychle zabraly a do první technické pauzy šly s náskokem 8:4. Následný vývoj už byl jen hře jednoho týmu. Nedali jsme  hostům šanci v žádné herní činnosti a zvítězili jsme 25:14 a celkově 3:0 na sety. Výsledek znamená jediné. Slavia v play off vyzve městského rivala z Olympu. Náš tým se ve čtvrtfinále potká s Frýdkem – Místkem.

Radim Vlček (asistent trenéra) „Jsme rádi, že jsme hladce zvítězili a uhájili první místo v tabulce. Celý týden jsme se pečlivě připravovali na Kolouškovou, která nás minule hodně trápila. Předčili jsme navíc Slavii ve všech herních činnostech.“
Martina Útlá (hráčka Brna) „Slavia podala i přes absenci některých hráček dost průměrný výkon a my jsme ji přejeli ve všech činnostech.“

Jiří Vojík (trenér Slavie Praha) „Máme dlouhodobě zraněné obě nahrávačky, smečařku a dvě blokařky. Když nejsme kompletní, nemůžeme Brno potrápit. Budeme dělat všechno proto, aby se hráčky uzdravily na první kolo play off.“
Karolína Koloušková (kapitánka Slavia) „Náš výkon ovlivnila absence hlavní nahrávačky. Těším se na čtvrtfinále s Olympem, kde ráda hraju v jejich hale. Je to pro mě prestižní série.“