Brňanky sehrály důstojnou partii

Toufarová
V devátém kole Uniqa extraligy na naši palubovku zavítal favorit soutěže z Prostějova. Hanačky v Brně před televizními kamerami nebyly suverénní jako obvykle. Přesto si z naší haly ve Vodově ulici odvezly výhru 3:0.

9. kolo UNIQA Extraliga žen

VK KP Brno - VK Modřanská Prostějov  0:3 (-16,-19,-23)

Sestava VK KP Brno Vincourová, Staňková, Širůčková, Toufarová, Melichárková, Svobodníková. Libero: Tobiášová. Střídaly: Pospíšilová, Onderková, Michaliková

Sestava Prostějov: Kubínová, Velikiy, Monzoni, Horká, Artmenko, Hrončeková. Libero: Chlumská. Střídaly: nikdo

Diváci: 350

V prvním setu se hostující tým úřadujících českých mistryň rychle dostal do vedení 16:10, kdy jsme si nevěděli rady především se servisem soupeře. Následně se karta obrátila a na přihrávce se trápil Prostějov. Několik chyb si připsala zejména Tatiana Artmenková. Přesto hostující volejbalistky vyhrály přesvědčivě 25:16.

Ve druhé sadě jsme vedli už 13:6, ale šanci na obrat v utkání jsme promarnili.Prostějov bodoval opakovaně v řadě kromě tří případů až do stavu 16:20 a rozhodl o osudu setu. Ten získal i po několika nedorozuměních na přihrávce po výhře 25:19.

Nejpohlednější volejbal si oba soupeři schovali na třetí dějství, které bylo zároveň nejvyrovnanější. Utkání rozhodly dva sporné momenty v koncovce sady, kdy se navíc naše děvčata sesypala na přihrávce. Po třech laciných chybách na příjmu Hanačky zvítězily 25:23 a celkově 3:0. A to tým, který příští týden nakročí do prestižní Ligy mistryň, nepředvedl zdaleka tak lehkonohý volejbal, který diváci vídali v minulých sezonách. My jsme si naopak velké problémy nadělali za základní čárou. Naše hráčky si snad pokažené servisy vybraly na dlouho dopředu. Za zmínku také stojí, že v dresu Modřanek nastoupila čtveřice volejbalistek, které dříve hrály i v Brně.

Ondřej Marek (trenér KP Brno): „Ve druhém setu jsme dostali soupeře pod tlak, ale nefungují nám některé věci. Nevyužíváme Ivonu Svobodníkovou v útoku středem. Prostějov nás navíc držel na uzdě servisem. Zbytečné jsme třikrát chybovali v obraně, kdy s holky špatně domluvily. Myslel jsem, že z nás spadne respekt, ale pořád jsme čekali, co soupeř předvede. Třeba útoky Heleny Horké jsme měli zpracovat. Čekali jsme na velké bomby, které nepřišly. Měli jsme ji ubránit.“

Miroslav Čada (trenér VK Modřanská Prostějov): „Začali jsme dobře, ale dostali jsme se brzy pod tlak na přihrávce. Byli jsme také v závěru v útlumu na bloku, kdy jsme špatně bránili. Zápas jsme vyhráli jen šťastnou koncovkou. Čeká nás teď Liga mistryň, kdy jedeme k největším favoritům do Kazaně. Snad se dobře připravíme, i když stojíme nohama na zemi.“