V poháru jsme se trápili. Slavil Maribor

JirouškováPrvní bitva úvodního kola Poháru CEV se nám příliš nevydařila. Naše děvčata podala nevyrovnaný výkon a na domácí palubovce ve středu prohrála s Branikem Maribor 2:3 na sety.

1. kolo CEV Cup

VK KP Brno - Nova KBM Branik Maribor 2:3 (23,-14,14,18,-18,-9)

Sestava VK KP Brno Vincourová, Michaliková, Onderková, Staňková, Melichárková, Svobodníková. Libero: Tobiášová. Střídaly: Toufarová, Širůčková, Jiroušková, Melichárková

Sestava Maribor: Milosavljevic, Ammerman, Pintaric, Planinsec, Potokar, Kaucic. Libero: Prokovic. Střídaly: Pehnek, Blagne

Diváci: 500, čas: 2h 10min

Stav série 0:1

Slovinkám se dařilo v útoku a na palubovce působily bojovnějším dojmem. Nám se naopak ofenziva příliš nevyvedla a v obraně jsme se dostávali často do problémů. Úvod první sady nám zcela utekl, když jsme prohrávali 0:5 a 3:8. Teprve v polovině setu začala naše děvčata náskok Mariboru stahovat, ale stále měla problémy především se slovinskou smečařkou Monikou Potokarovou. Čtyřiadvacetiletá hráčka zásobovala naši polovinu projektily z obou kůlů i ze zóny šest. Přesto jsme si především zásluhou Ivony Svobodníkové pomáhali dobře postavenými bloky. Před koncovkou sady se přidaly důležitými míči i všechny naše smečařky a vydřeli jsme výhru 25:23.

Druhý set byl pro naše barvy děsivý. Od prvních výměn jsme ztrácely a Maribor si na palubovce dělal v podstatě, co chtěl. Výsledkem byla krutá prohra 14:25. Třetí set byl vyrovnaný. Opět jsme skvěle blokovaly a díky liberům na obou stranách hřiště a oběma defenzivám přinesla většina výměn líbivý a obětavý volejbal. Už před koncovkou bylo jasné, že si dílčí vítězství pohlídáme. Brňanky nakonec zvítězily 25:18 a vedly 2:1 na sety. Pokračovalo však naše trápení v útoku.

Následný set opět zastihl naše hráčky v útlumu. Branik si hlídal vedení a naše děvčata ve všech herních činnostech odpadla. Vedení 2:1 bylo rázem pryč, protože hostující volejbalistky po výhře 25:18 poslaly zápas do tie-breaku. Ve zkrácené hře hostující hráčky dominovaly a utnuly náš utrápený výkon výhrou 15:9 a celkově 3:2 na sety. Pokud naše děvčata za týden v Mariboru vyhrají, o postupu do druhého kola poháru rozhodne až zlatý set. Porážka nám vystaví v CEV Cupu stopku.

Ondřej Marek (trenér KP Brno) „Zápas si důkladně analyzuju. Teď mám pocit, že některým hráčkám je jedno jestli se vyhraje nebo prohraje. Můžeme soupeřkám děkovat za zisk dvou setů. Nezasloužili jsme si totiž možná ani jeden. Maribor hrál dobře, tlačil na nás a výborně bojoval. Naopak naše smečařky podaly trapný výkon. Pokud se neprosazují krajní hráčky razantním útokem, nemáme šanci. Hrozně moc jsme navíc kazili.“

Monika Potokarová (kapitánka Branik Maribor) „Jsme spokojené. Dobře jsme servírovaly, což nám hrozně pomohlo. Doufám, že si podobně povedeme i za týden. Překvapilo nás, že jsme s Brnem měly místy problémy a občas jsme měly volejbal jednoduchý. Čeká nás v odvetě těžká práce. I teď byl zápas vyrovnaný a 2:2 na sety.“