Porazit Slavii? Splněno!

jiroušková
Středa měla netepicky na programu dohrávku 24. kola UNIQA extraligy žen. Narazili na sebe soupeři bojující o třetí místo do play off. Náš tým se na soupeře týden připravolal, za odměnu mu bylo vítězství 3:1 (15,10,-21,20).

UNIQA Extraliga žen (nástavba):

VK KP Brno - Slavia Praha 1:3 (15,10,-21,20)

Základní sestava:
Brno: Vincourová, Staňková, Svobodníková, Tobiášová, Michaliková, Onderková, libero Melichárková. Střdaly: Jiroušková, Toufarová
Praha: Smutná, Koloušková, Mezerová, Cebáková, Neumannová, Caithamlová, libero: Steinerová, střídaly: Brožková, Dostálová, Jeřábková,

čas utkání: 8žmin, diváci: 400

Do souboje o třetí příčku vstoupily lépe naše volejbalistky, kterým se dařilo skládat míče z obou kůlů i středem sítě. Vedli jsme 8:2 a i po druhém technickém time outu výrazně 16:9. Slavii nepomohlo ani tříštění tempa hry time outy. Menší komplikaci jsme si přivodili v koncovce čtyřmi pokaženými servisy, ale přesto jsme zvítězili 25:15.

Druhá sada vypadala podobně. Excelentně jsme skládali míče a zářili v obraně v poli i na síti. Smečařky Pražanek narážely na připravené ruce domácích hráček. Výrazněji se neprosazovala ani zkušená Karolína Koloušková. Naše děvčata vedla za devět minut dokonce 13:4 a následně 16:6. V koncovce sady se navíc Slavia neuvěřitelně trápila ve všech herních činnostech. Opět jsme zvítězili, tentokrát vysoko 25:10.

Úvod třetího setu zastihl Pražanky v lepší pohodě. Slavia si tlakem na servisu a zlepšenou defenzivou vynutila zisk klíčových výměn a až do koncovky vedla. V dramatickém závěru se obě družstva přetahovala o každý bod, ale Slavia těžila z toho, že stále dotahujeme. Zodpovědnost na sebe vzala navíc Koloušková a vystřílela hostujícím hráčkám výhru 25:21 a snížení na 1:2.

Do čtvrtého dějství jsme vstoupili opět energicky třemi body Romany Staňkové. Udržovali jsme si stále mírný náskok. Přesto Slavia dotírala a chtěla z utkání vytěžit maximum. Domácí hráčky se opět vrátily ke své hře z úvodu duelu, a i když nemocí decimované Pražanky dělaly, co mohly, našim děvčatům už nestačily.

Za výhru 3:1 máme tři body do extraligové tabulky. Pokud zvládneme duel v Olomouci, vytoužená třetí příčka nám už nejspíš před play off neuteče. Klíčové vítězství nad Slavií nám totiž namíchalo do rukou solidní karty. Čeká nás o zápas víc a máme lepší skóre.

Vyjádření: Ondřej Marek (trenér VK KP Brno) „Dva sety jsme hráli excelentně a ve třetím setu nás Slavia dostala do úzkých servisem. Nebyli jsme důslední v obraně na síti a v poli. To nás stálo mnoho sil a ze zápasu se stalo drama. Když se zápas lámal, pomohli nám diváci. Fandili a já jim chci poděkovat. Tímto zápasem se snad rozhodl boj o třetí místo, které musíme uhlídat.“

Ivona Svobodníková (blokařka VK KP Brno) „Zdá se mi, že naše výkony jsou stále nervózní. Výsledek 25:10 třeba vypadá výborně, ale necítím ideální herní pohodu. Ve třetím setu jsme hloupě polevily a udělaly zbytečné chyby.“

Jiří Vojík (trenér Slavia Praha) „Doufám, že děvčata zápas nezničí, protože tři hráčky byly nemocné. Nevěděl jsem, koho můžu a nemůžu postavit. Holkám děkuju, hrály se sebezapřením. Jsem rád, že jsmezápas v Brně přežili. Hráli jsme na začátku špatně, ale nemůžu týmu nic vytknout. Makali jsme až od třetího setu, ale na víc jsme neměli sílu. I přes prohru před indisponovanýma holkama smekám klobouk.“