Olympu jsme sebrali pouze set

Zoulova

Dohrávka čtvrtého kola domácí nejvyšší soutěže proti sobě svedla naše Královopolanky a pražský Olymp. Dosud jsme zvítězili jen jednou. Zato Olymp se i podchodu opor Terezy Vančurové, Andrey Kossányové a Anny Kallistové usadil na špici tabulky.

VK KP Brno - PVK Olymp Praha 1:3 (-24,-16,23,-19)

(KP Brno): Součková, Marešová, Vyklická, Staňková, Michaliková, Onderková, libero Zoulová. Střídaly: Nálezková, Suchoňová, Toufarová

(Olymp Praha): Halbichová, Kvapilová, Sládková, Trnková, Mlejnková, Mudrová, libero Dostálová. Střídaly: Hodanová, Škrampalová, Patočková

První sada přinesla nejvyrovnanější volejbal, který sliboval zajímavou zápletku i ve zbytku duelu. Domácí tým sahal v koncovce po zisku sady, nakonec si rozhodující mečbol vybojoval po našem dvojnásobném pokaženém servisu Olymp za stavu 24:25. Nedokázali jsme vybojovat ztrátu a v posledním útoku jsme narazili na pražský blok. Ten se v utkání hostujícím hráčkám vydařil celkem v 15 případech, což byl klíčový faktor pozdější pražské výhry. Olymp zvítězil v tento moment 26:24.

Na začátku druhého setu se Brňankám nedařil servis a útočily do zámezí. Do prvního technického time outu šel ve vedení 8:6 tým hostí. Pražanky si vybudovaly postupně sedmibodový náskok a o osudu setu rozhodly dávno před koncovkou. Nám nefungovala přihrávka, blok a útoky končily na pásce a v blocích. Nepomohlo nám míchání se sestavou ani oddechové časy. Olymp zvítězil 25:16.

V úvodu třetího dějství nachytala naše děvčata Olymp v nedbalkách a utekla do vedení 8:4. Olymp počáteční nepozornost zaháněl, ale brněnský zlepšený volejbal dovedl set do vyrovnané koncovky. Do té jsme vstupovali ve vedení 20:17. Nakonec se neprojevila větší herní pohoda Olympu, který sadu ztratil poměrem 23:25.

Ani ve čtvrtém setu naše hráčky nic nevzdávaly a praly se o tie break. Zlepšily útok i obranu v poli, jenže zkušenější Pražanky v polovině sady získaly tři body v řadě po brněnských útocích do zámezí a do bloku. Vedly tak 15:11, což byl rozhodující moment utkání. Vedení soupeře jsme už nestáhli a Olymp zvítězil 25:19 a celkově 3:1 na sety.

V tabulce nám tak se čtyřmi body patří zatím osmá příčka a vyhlížíme sobotní duel se Šternberkem, který startuje v naší hale ve Vodově ulici v 18:30.

A jaké byly ohlasy?

Kristýna Zoulová (libero VK KP)
Chtěla jsem moc vyhrát, byla jsem do zápasu se svým bývalým týmem motivovaná. Prohra mě hodně mrzí. Druhý set ovlivnila koncovka prvního setu. Přestaly jsme potom hrát a do zbytku utkání jsme se správně nenahecovaly.
Stanislav Václavík (trenér VK KP Brno)
Utkání rozhodla koncovka prvního setu, kdy jsme vedení ztratili dvěma pokaženými servisy. Na týmu psychická deka neleží, i když časté prohry jsou v hlavě. Odehráli jsme dva dobré zápasy v evropském poháru, což nás těší. Musíme teď nutně porazit Šternberk, což je povinnost
Hosté:
Andrea Sládková (kapitánka PVK Olymp Praha)
Je to výborný výsledek. Brno kousalo, prohráváme v Brně většinou vlastními chybami, ale tentokrát jsme zvládly koncovky. Ty se zase vůbec nevedly Brnu. Zatím sezona vychází podle představ, ale nejtěžší zápasy nás teprve čekají
Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha)
Výsledek mě výjimečně těší. S Brnem jsme v přípravě dvakrát prohráli. Měl jsem z utkání obavy. Oba týmy jsou nově poskládané. Odešly nám tři ústřední hráčky základní sestavy, takže místo nich zabudováváme nové hráčky. Stejně je na tom Brno. Proto to byl volejbal s velkým množství chyb a zápas se mi herně nelíbil. Body jsou ovšem extrémně cenné. Lépe jsme útočili a výrazně jsme si pomohli blokem