S Přerovem jsme selhali

Deváté kolo extraligy nabídlo přímý souboj o čtvrté místo v tabulce. Na domácí palubovce hrající naše páté volejbalistky hostily dosud čtvrtý Přerov.

VK KP Brno - PVK Precheza Přerov 1:3 (20,-18,-17,-20)

(KP Brno): Nálezková, Staňková, Onderková, Toufarová, Michaliková, Širůčková, libero Menšíková. Střídaly: Marešová, Součková, Šnellyová

(Přerov): Ticháčková, Gambová, Kohoutová, Matlová, Dědíková, Rosenbergerová, libero: Radivojevičová. Střídaly: Skříčková

Úvodní sada nabídla vyrovnaný volejbal, kdy se oběma družstvům dařilo ztrátovat. Rovnováhu sil narušily před koncovkou naše hráčky, které využily drobný náskok 20:19. Účelnějším útokem od kůlů se naše smečařky prosadily a Královo Pole zvítězilo jistě 25:20.

Přerov v úvodu druhé sady měl navrch, ale stejně jako v prvním setu se snažil vést často útok se středovými hráčkami. Ten mnohdy nevycházel a naše hráčky po prvním technickém time outu srovnaly krok. Náš útok působil v polovině setu svěžejším dojmem, ale často narážel na přerovský blok i vlastní nepřesnost. Do koncovky vstoupil lépe Přerov, když vedl 19:17, získal šťastně i dvacátý bod a po dvojnásobné pokažené brněnské přihrávce vedl už o pět bodů. Koncovku jsme naprosto nezvládli a po výhře 25:18 Přerov srovnal na 1:1.

Ve třetím dějství Přerov odskočil při servisu Moniky Dedíkové až na stav 6:3 a následně vedl i 8:3. Náskok hostujících volejbalistek narůstal a naše děvčata byla v tento moment neškodná ve všech herních činnostech. Královopolanky bojovaly, ale proti náskoku z úvodu setu to bylo málo. Nakonec prohrály 17:25.

Do čtvrtého setu vletěly náramně naše děvčata, když rychle vedla 4:0 a 6:1. Jenže ještě před polovinou sady se náskok domácích zásluhou zlepšeného servisu Přerova a nepřesné přihrávky Brna rozplynul. Hostující tým byl pilnější ve hře v poli. V koncovce jsme třikrát nezvládli přihrávku, nerozuměli si ani s nahrávačkou a Přerov rázem vedl 21:17. Na tento stav již domácí tým nereagoval a prohrál 20:25 a celkově 1:3.

A jaké byly ohlasy?

Stanislav Václavík (trenér VK KP Brno)

„Když jsme měli dotáhnout druhý set, nevyvedl se nám servis. Zápas byl aspoň ke koukání, ale děláme hrozně moc chyb. Chybujeme ve strašně dlouhých sériích, což nás sráží. Tato prohra a minulá prohra na Slavii hodně bolí.“

Monika Dedíková (smečařka PVK Přerov)

„Pomohl nám servis, když jsme zatlačily podáním, Brno se nedostalo do útoku. Jely jsme do Brna s tím, že chceme tři body. V brněnské hale se nám nehraje dobře, takže jsme měly obavy. Vyšlo to, jsme všichni spokojení.“