Základní část skončila. Patří nám sedmé místo

DR123339Ani podruhé jsme na Přerov nevyzrály. I podruhé v letošní sezoně si Přerovanky odnesly z duelu s našimi brněnskými volejbalistkami všechny tři body. V 18. kole extraligy Přerov zvítězil nad naším týmem jednoznačně 3:0 a potvrdil roli třetího nejlepšího celku tabulky základní části.

Nám po posledním utkání první fáze soutěže patří sedmá příčka. Vybojovali jsme pouze sedm výher a nasbírali 22 bodů.

Ve víkendovém utkání byl domácí Přerov jasně lepší ve všech herních činnostech, což se projevilo zejména v koncovkách setů. Když už jsme drželi v setu s Hanačkami krok, po druhém technickém time outu se projevila větší herní pohoda domácí party. Pouze ve třetí sadě jsme vydřeli zlepšeným výkonem dramatickou koncovku a mohli jsme utkání prodloužit. Jenže štěstí bylo na straně Přerova, který za hodinu a dvacet minut slavil hladkou výhru.

Pro nás poslední kolo základní části extraligy znamená pouze potvrzení toho, co jsme už věděli. Ve druhé nadstavbové skupině si zahrajeme dvakrát s SG Brno, Ostravou, Šternberkem a Slavií Praha. Do play off můžeme postoupit nejlépe ze šesté příčky, což bude náš cíl. Nadstavbu načneme 2. února domácím derby s SG Brno.

Do první pětičlenné skupiny poustoupil vítěz základní části z Prostějova, Olymp Praha, Přerov, Frýdek-Místek a Olomouc.

Přerov – VK KP Brno 3:0

Sety: (15, 19, 23)