JFolder: :files: Cesta není ke složce. Cesta: [ROOT]/images/stories/00Erik_2016/EX_KP-HK

Oznámení

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Kadetky U-17 stále bez porážky, juniorky braly jen tři body

V předposledním víkendu základní části zamířily kadetky do Ostravy, juniorky doma přivítaly tým Hradce Králové.

U-19: KP Brno - TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (10,20,-20,16) a 1:3 (-19,-21,16,-24)

Základní sestava první utkání: Přibylová, Plešingrová, Trávníčková, Chevalierová, Novotná, Minaříková, libero Mahelová. Střídaly: Ledahudcová, Neterdová

Základní sestava druhé utkání: Přibylová, Chevalierová, Trávníčková, Plešingrová, Novotná, Minaříková, libero Mahelová. Střídaly: Ledahudcová, Neterdová

Juniorky nastoupily do utkání s Hradcem bez největších opor, přesto od úvodu předváděly téměř bezchybný výkon, který jim vynesl vítězství v prvním setu 25:10. Soupeř sice ve druhé sadě v několika postaveních zazlobil, vyrovnanou partii hrál ještě v blízkosti technického timu, koncovka však opět patřila brněnským hráčkám. Hradec do třetího setu mírně zamíchal sestavou, riskoval na podání a náskok z úvodu setu zhodnotil i na samém konci. Vyhrál 25:20. Třetí sada již opět patřila domácím. Brněnské hráčky nepodcenily úvod a důrazem v útoku nepřipustily drama.

Druhé utkání se o úvodu nevyvíjelo podle představ domácích. Brňanky si nechaly soupeřky odskočit na rozdíl šesti bodů, a přestože  se jim podařilo přiblížit se před koncovkou na dostřel jediného míče, samotný závěr patřil natěšeným soupeřkám. I ve druhém setu byl soupeř stále o chlup lepší a navýšil vedení již na 2:0. Brno se ve třetím setu vrátilo ke konceptu hry se Chevalierovou na univerzálu a Plešingrovou na smeči a to se okamžitě projevilo na výsledku. Brňanky méně chybovaly a zpřesněnou mezihrou soupeře jednoznačně přehrály. I čtvrtý set měl probíhat podle podobného scénáře, ale nestalo se tak. Královopolanky sice v celém průběhu vedly, v koncovce ale svým nedůsledným přístupem umožnili soupeři zvrátit vývoj a prohrály 24:26. V již rozhodnuté tabulce si tak oba týmy podělily body za jedno vítězství a jednu porážku.

{gallery}00Erik_2016/EX_KP-HK{/gallery}

Celá fotogalerie na facebooku (zpracovává se)

U-17: TJ Ostrava - KP Brno 1:3 (14,-21,-13,-15) a 0:3 (-15,-25,-17)

Základní sestava první utkání: Vondráková, Weissová, Fialová, Kuníková, Daňková, Stráská, libero Volfová. Střídaly: Grabovská, Pokorná

Základní sestava druhé utkání: Vondráková, Pokorná, Fialová, Wilková, Kuníková, Stráská, libero Volfová. Střídaly: Grabovská, Weissová

Kadetky v utkáních s poslední Ostravou uhájily letošní neporazitelnost, přestože zejména prvních třicet minut hovořilo jasně ve prospěch domácích. Ostrava zaskočila brněnské velice dobrým podáním, příliš nechybovala a co více, opírala se útok své nejlepší smečařky Žolnerčíkové. První set patřil Ostravským 25:14, pro Brno to byl naopak nejhorší set v sezóně. Ostrava v nastaveném tempu pokračovala až do poloviny druhé sady, ovšem poté jako by přišla o dech. Brněnské hráčky již nebyly tolik vyplašené ze soupeře a svoji hru zlepšovaly, v zásadní moment ostravský tým ubránily a odskočily do vedení.  Ostravě přestal vycházet jedovatý servis, s přibývajícími chybami byly nuceny řešit více složitějších situací v poli a brněnskému tlaku podlehly. Ve zbývajícím průběhu dne byl vyrovnaný pouze druhý set druhého utkání, v ostatních setech mělo Brno jasně navrch.

Komentář trenéra (Nezhoda): První set jsme byli strašně zakřiknutí, nedařilo se ani jedné smečařce na hřišti. Teprve od druhého setu jsme začali podávat alespoň průměrný výkon, který se naštěstí ještě dále zlepšoval. Druhé utkání nám dovolilo znovu zaexperimentovat se sestavou. Za víkend není úplně koho jmenovitě pochválit, spíše mohu ocenit, že jsme se z úvodního marastu protrápili k slušným výměnám.