6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Dorostenky finišují přípravu před blížícími se finále extraligy

Extraligové týmy Brna nenechaly Plzeň na naší palubovce vyhrát. Pro kadetky se jednalo o důležitý víkend, ve kterém se vrátily reprezentantky zpět na palubovku. Juniorky si naopak díky dnešním šesti bodům v Praze zahrají přímý souboj o konečné první místo v tabulce nástavby.

 

 

 

 

U19: VK KP Brno - Volejbal Plzeň 3:0 (19,23,21) a 3:0 (16,11,24)

Základní sestava (1. utkání): Vondráková, Suchá, Trávníčková, Kopáčová, Meidlová, Neterdová. Libero Digrinová. Střídaly: Fialová, Chevalierová

Základní sestava (2. utkání): Vondráková, Meidlová, Trávníčková, Kopáčová, Chevalierová, Neterdová. Libero Digrinová. Střídaly: Novotná

Největší komplikací v uplynulých dvou utkáních s Plzní byly vlastní chyby družstva v útoku. Brňanky si zejména v prvním utkání opakovaně vytvořily náskok, který nikdy nedokázaly zhodnotit a tak o vítězství rozhodovaly vesměs koncovky jednotlivých setů. Nejvýraznější osobností se stala Kopáčová, která si v prvním utkání připsala 18 bodů, ve druhém dokonce 21. Ve zmíněném druhém utkání ji velice jistým výkonem doprovodila Pavla Meidlová, která se pozvolna rozkoukává v zeleném dresu Králova Pole.

Komentář trenéra (Nezhoda): Musím pochválit juniorský tým za atraktivní volejbal, který místy hraje. Nelíbí se mi ale znevažování části utkání, ve kterých získáme kontrolu. Místo abychom ve chvíli výraznějšího náskoku ještě znásobili tlak na soupeře, přestaneme hrát. Na to již nemáme věk. Druhé utkání bylo v tomto ohledu klidnější, dobře jsme bránili a velice dobře z obrany přecházeli do útoku. Jsem rád, že se po zranění herně vrátila Kopáčová, společně s Vondrákovou byla rozdílovou hráčkou týmu.

   

HRÁČKY VÍKENDU U19
  VK KP Brno Volejbal Plzeň
 Kopáčová 39 21  Beránková
 Meidlová 23 12 Preslová
 Trávníčková 11 12 Benediktová

 

U17: VK KP Brno – Volejbal Plzeň 3:2 (-14,-19,9,25,8) a 3:0 (14,20,20)

Základní sestava (1. utkání): Vondráková, Weissová, Fialová, Kuníková, Pavlíková, Neterdová. Libero Digrinová. Střídaly: Daňková, Pokorná.

Základní sestava (2. utkání): Vondráková, Pavlíková, Fialová, Vaďurová, Pokorná, Neterdová. Libero Digrinová. Střídaly: Grabovská, Kuníková, Volfová

Jak bylo napsáno v úvodu, do sestavy brněnských kadetek se po třech týdnech vrátily hráčky, které absolvovaly náročný reprezentační program s týmem RD 2000. Jejich herní manko bylo od úvodů patrné, hráčky v úvodních dvou setech nakupily neskutečné množství chyb ve všech činnostech a vedení 2:0 Plzni doslova darovaly. Soupeř však v úvodu třetího setu lehce povolil, nabídl Brnu vedení 8:2 a do hry se již po zbytek sady nevrátil. Hru pomohla svým výkonem oživit střídající Eliška Pokorná. Ale i Weissová, která se do hry ještě dvakrát vrátila, sehrála ve zbytku utkání důležitou roli. O tom, že si obě družstva zahrají tie-break rozhodla napínavá koncovka čtvrtého setu, ve které Brno vyhrálo 27:25. Ve zkrácené sadě rozhodla vysoká úspěšnost jmenované Weissové, ale i Pavlíkové a Kuníkové v útoku. Společně zaznamenaly osm bodů a rozhodly o vítězství svého družstva.

Komentář trenéra (Nezhoda): Po dva sety jsme museli být hodně trpěliví při pozorování toho, co hráčky předvádí na hřišti. Nešlo absloutně nic. Měli jsme však velice dobrý vstup do třetí sady a zvládli dramatický čtvrtý set. Druhý den jasně nastavila Eliška Pokorná na podání. Vedení 12:0 dodalo naší hře a dovolilo i střídat. Zbytek utkání jsme po většinu času kontrolovali. V útoku se dobře doplňovaly Pavlíková s Vaďurovou.

 

HRÁČKY VÍKENDU U17 
  VK KP Brno Volejbal Plzeň
Pavlíková  31 22  Mizerová
Pokorná  21  22  Mentlová
Neterdová  18  11 Šmejkalová

 


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter