Mladé naděje si o víkendu zpravily chuť, třikrát zvítězily

Minulý týden patřil k těm možná nejhorším, jaké mladé brněnské dorostenky mohou představit. Kadetky dvakrát prohrály ve Šternberku juniorky si ve svém super víkendu připsaly jediné vítězství ze čtyř zápasů. Tato sobota se však nesla ve znamení brněnských bodů. Juniorky na nové hale zvítězily nad Vysočinou, kadetky přivezly z Frýdku čtyři body.

U-19: VK KP Brno - KCTM Vysočina 3:0 (17,13,22) a 3:0 (23,27,13)

Základní sestava (1. utkání): Grabovská, Meidlová, Fialová, Vaďurová, Pavlíková, Stráská, libero Digrinová. Střídaly: Daňková, Podsedníková

Základní sestava (2. utkání): Daňková, Meidlová, Fialová, Vaďurová, Pavlíková, Stráská, libero Digrinová. Střídaly: Podsedníková

Úvod utkání přinesl bojovný volejbal a vyrovnané skóre. První set zlomilo několik chyb Vysočiny a pozorná hra domácích. Ve druhém setu sice soupeř nekladl větší odpor, třetí set byl ale vyrovnaný nejvíce ze všech. Brňanky ale koncovku zvládly a zvítězily 3:0.

První dva sety druhého zápasu přinesly nejtěsnější skóre 25:23 a 29:27. Chvílemi opadající tempo hry, následná bojovnost hostí a malé nepřesnosti domácích vyrovnaly průběh utkání. Královopolanky ale měly ve dvou koncovkách štěstí, třetí set byl již formalitou.

Komentář trenéra (Nezhoda): „Krátce se vrátím k minulému týmu. V předsezónním plánu se mělo jednat o vyvrcholení podzimní části naší sezóny. Dvě utkání první ligy žen a následně souboj s velkým rivalem z Prostějova. Bohužel vinou zranění napříč družstvy jsme museli v týdnu improvizovat a naše příprava nebyla dostatečná. Sami sobě jsme chtěli v tomto víkendu dokázat, že volejbal umíme a nemusíme se pouze trápit naším nevyrovnaným výkonem. Myslím, že dnes jsme měli hru po většinu času pod kontrolou, mrzí mě, že jsme nedokázali hrát dobře také ve chvílích, kdy na hřišti nebyla základní sestava. Považuji ale důležité, že utkání zvládly obě nahrávačky, stejně tak jako že se nám daří aklimatizovat Páju Meidlovou v týmu.“

U-17: TJ Sokol Frýdek Místek - VK KP Brno 3:2 (20,-24, 26, -16, 12) a 1:3 (14, -23, -26, -20)

Do prvního setu dnešního zápasu jsme nastoupily s plným nasazením, ale byly jsme nepozorné a soupeř měl vše v poli takže jsme tento set prohrály. V druhém setu jsem hrály už více bojovně a byly jsme více pozorní což nám pomohlo k výhře tohohle setu. Ve třetím setu jsme hrály opatrně, dělaly  jsme hloupé chyby a nedařila se nám žádná z herní činnost, proto jsme tenhle set opět prohrály. Do čtvrtého setu jsme zlepšily jak obranu v poli tak i pozornost na hřišti, byl dobře odpracovaný a proto jsme ho znovu vyhrály. Po vyhraném setu jsme nastoupily z odhodláním vyhrát celý zápas. Vinnou naší nepozornosti si soupeřky vytvořily velký náskok, který jsme nebyly  schopny dohnat. Prohrávám 3:2, ale před sebou máme odvetu.

Do druhého zápasu jsme šly s tím, že musíme zabojovat, aby zápas dopadl s co nejlepším skóre setů v náš prospěch. První set jsme pouze zahřívaly naše motory a v koncovce ho ztratily. Od druhého setu naše hra jsme vyslyšely přání trenéra a do hry zapojily naše srdíčka a pak už to šlo samo jak po másle. Výhra 3:1, tři body do tabulky a upevnění druhé příčky to jsou pozitiva z dnešního klání ve Frýdku Místku. 2. prosince v 10 hodin doma na Botanické přivítáme Prostějov, zveme všechny a slibujeme, že vám naše hra bude líbit.

(autor - Natálie Wilková)

Komentář trenéra (Novák):S výsledkem jsem dnes spokojen. Z hráček bych ocenil luxusní výkon Katky Kuníkové a stabilní hru obou blokařek.“