Dorostenky páté na mistrovství světa středních škol

SG MS 2018Česká republika a konkrétně město Brno bylo pořadatelem Mistrovství světa středních škol. Naše děvčata se i díky vítězství v republikovém středoškolské finále akce zúčastnila a zaujala pátým místem. Svěřenkyně Erika Nezhody a Luďka Grabovského vyhrály pět ze šesti utkání, porazit je dokázaly pouze Turkyně.

Krásný svátek připravila hostitelská škola, kterou bylo Gymnázium třída Kapitána Jaroše. Na 28 dívčích a 27 chlapeckých školních družstev z celého světa na deset dni obsadilo město Brno, aby odehrálo náročný turnaj o mistra světa středních škol. Již dávno neplatí, že se akce účastní pouze všeobecné obory. V sestavách předních aktérů dominovaly národní reprezentantky a ne jinak tomu bylo i u hráček Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka.

34484114 1006296599548911 3393107185557831680 n

Studentky "Botanky" rozehrály turnaj vítězstvím nad Rakouskem, poté vyválčily postupové body nad nepříjemnou Čínou. Utkání pravdy, tedy o první osmičku, proběhlo v přeplněné tělocvičně na gymnáziu Matyáše Lercha. V neuvěřitelné atmosféře, která hnala domácí tým dopředu, dokázaly Češky porazit výborně hrající Chorvatky 2:0.

Ve čtvrtek však přišlo nešťastné čtvrtifinále, ve kterém naše hráčky, ve snaze hrát na riziko, vytvořili v prvním setu veliké množství chyb a koncovku s Turkyněmi nezvládly. Turkyně poté ovládly téměř celé dějství druhé sady, Češky se vzepřely až v samotném závěru, kdy pouze korigovaly nepříznivý stav. Vítězství Turky 2:0 již neodvrátily.

34501727 1831125873599676 7594017880346198016 n

Další den hráčky sportovního gymnázia změřily své síly s hráčkami COOP Nitra. utkání, které vítěze posunulo do bojů o konečné páté místo, měly Brňanky po celý čas pod kontrolou a zvítězily 2:0. Následně byly zasypány asi stovkou dětí, která se přišla na utkání ve své tělocvičně v Tuřanech podívat.

34752192 1895964113787008 2843653200496558080 n

Samotný závěr turnaje obstaral opětovný zápas s družstvem z Činy. Znovu se jednalo o veliký boj dvou rozdílných volejbalových kultur a v samotném závěru byly opět šťastnější naše hráčky. Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka se v silné konkurenci umístilo na pátém místě, jeden jediný krůček od semifinále. Mistryněmi světa se staly Srbky, které ve finále porazily výběr německého Münsteru.  Třetí místo vybojovaly Turkyně, na Brazilky zbyl bronz. Ještě dodejme, že turnaj chlapců vyhráli Turci, naši borci se umístili na 12. místě.