6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

KP Brno B si střihlo pohárovou bitvu s extraligovými ženami

DSC09701

Mládežnický tým KP Brno B pod taktovkou Erika Nezhody změřil ve čtvrtek na domácí palubovce své síly s extraligovým družstvem žen. Ve druhém kole Českého poháru se tak královopolské juniorky a kadetky střetly s brněnskými Šelmami, které výsledkově potvrdily roli zkušenějšího týmu a zvítězily ve třech setech. KP Brno B naopak v Českém poháru končí. „Gratuluji Šelmám k výsledku a zároveň děkuji svému týmu, který dodržel základní předsevzetí, že se nevzdá. Chtěli jsme dnes být důstojným soupeřem, a to se nám v průběhu utkání dařilo víc a víc," zdůraznil po skončení pohárového duelu Erik Nezhoda.

„Byl to skvělý zážitek, přišlo hodně diváků a my pevně věříme, že tyto zkušenosti zúročíme v první lize žen nebo na konci naší extraligy. A jen pro doplnění, dnes na hřišti hrálo také našich pět kadetek," dodal Nezhoda.

Brněnské derby odstartovaly lépe hostující hráčky a první set braly poměrem 17:25. Domácí tým se dostal pod tlak a druhou sadu pak prohrál 9:25. Ve třetím setu se Královo Pole zkoncentrovalo a vrátilo zpět do hry (7:3), vedení (16:15) ale bohužel neudrželo až do konce, a tak se po výhře 21:25 radovaly z postupu do třetího kola Českého poháru hostující brněnské Šelmy.

„Do zápasu jsme bohužel vstoupily nervózně, do hry jsme se dostaly až postupně, a ve třetím setu jsme tak konečně se Šelmami dokázaly držet krok. Každopádně to pro nás byla veliká zkušenost, zahrát si s týmem z extraligy žen," uvedla po utkání kapitánka juniorek Petra Vondráková.

 

KP Brno B - Volejbal Brno 0:3 (17:25, 9:25, 21:25)

 

 

Barbora Mertová

Foto: Petr Pavlica

 

 

 
 
 

 

 


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter