Ozvěny víkendu 50. týdne

Logo_Ozveny_tydnePoslední víkend před vánočními svátky se odehrálo již 5. kolo Kraje starších žákyň a 3. kolo Jihomoravského poháru 7. tříd.

14:15 VK KP Brno A - TJ Sokol Brno I 2:0

První sobotní zápas jsme hrály proti KP Brnu D. Do prvního setu jsme šly s tím,  že když nemáme obvyklou základní šestku, musíme se o to víc snažit hrát náš volejbal. Vycházelo nám to. Soupeře jsme hodně tlačily servisem a dařilo se nám v poli i na útoku. Vyhrály jsme vysokým rozdílem 25:12.
Náš vstup do druhého setu byl úplně jiný, než jsme si představovaly. Míň jsme riskovaly na servise a měly jsme horší přihrávku. V půlce setu jsme se zvedly, začalo nám vycházet podání a i hra v poli se zlepšila. Koncovka byla napínavější než v úvodním setu, lépe jsme ji ale zvládly my - 25:19.

Áďa Hrnčířová, hráčka

Ve druhém zápasu jsme se utkali proti VK Znojmo Přímětice. Soupeř je to velice silný a nevzdává se jediného bodu. Nastoupil na nás tvrdým servisem i útokem. My jsme ho však nepodcenili a už od začátku důsledně pracovali v poli. Jejich vybírání mělo nějaké ty mezery a od jejich rukou míč vetšinou letěl do zdi. Pochopitelně jsme na ně zatlačili na útoku a utkání vyhráli 2:0.

Ada Nováková, hráčka

Poslední zápas v kraji žákyň jsme odehráli proti Sokol Brno I. Do tohohle zápasu jsme šli jako vždy soustředěné. Univerzálku hrála Ada Nováková, protože naše předchozí Sísa Stráská odjela a myslím si, že si s tím Ada skvěle poradila, ikdyž univerzálku nikdy nehrála. Jinak šel nám servis i příjem. A holky se přestali bát útočit i z těžších nahrávek a to si myslím, že je super. Zápas proti Sokolu Brno I. hodnotím velice kladně. Zápas byl dobře odpracovaný jako zápas proti KP Brno "D" a i jako proti Znojmu.