6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Ozvěny víkendu 2. týdne

Logo_Ozveny_tydneO tomto víkendu se odehrálo první kolo republikového finále Českého poháru starších žákyň v Uherském Hradišti. Dále své zápasy odehrály naše nejmladší a nejstarší družstva v Poháru 7. tříd a Krajském přeboru juniorek Jihomoravského kraje. Jak si kdo vedl se dočtete v tomto článku.

 

 

 


 

 


U-15: Český pohár starších žákyň 4. kolo 1. osmička - Uherské Hradiště

13.1. 11:00 VK Královo Pole A
- Slavia Hradec Králové
2:0
13.1. 12:30 VK Královo Pole A - VK Karlovy Vary
0:2
13.1. 14:00 VK Královo Pole A
- SK Hlincovka
2:1
13.1. 17:30 VK Královo Pole A - Dukla Liberec 0:2
14.1. 8:30 VK Královo Pole A - Kralupy
0:2
14.1. 11:15 VK Královo Pole A - TJ Slávia Uherské Hradiště 1:2
14.1. 12:15 VK Královo Pole A - TJ Ostrava
1:2
Komentář:

VK Královo Pole A - Hradec Králové 2:0 (9,21)

První zápas ČP jsme odehráli s Hradcem Králové. Prvni set byl pro nás docela jednoduchý, protože se nám hodně dařil servis a soupeři ho nepřihráli. Takže jsme jednoduše vyhráli. Do druhého setu jsme nastoupili velice optimisticky s tím, že to vyhrajeme ale soupeř se nastartoval a my jsme ho podcenili. Soupeř na nás zatlačil servisem a my jsme ho nepřihráli. Také jsme dělali hloupé chyby, vázla nám komunikace a vůbec jsme se nesoustředili. Nakonec jsme probrali a zápas jsme vyhráli 2:0.

VK Královo Pole A - Karlovy Vary 0:2 (-14,-21)

V prvním setu jsme se zalekli toho jak náš soupeř podával. Měli razantní podání což nám udělalo velké problémy na přihrávce.
Myslím že jsme dobře útočili ale nedařilo se nám na kůlu zavřít směr do lajny.
Ve druhém setu se nám začalo dařit přihrávat jejich servis a najednou jsme se soupeřem hráli vyrovnaně. V koncovce jsme ale udělali pár hloupých chyb které nás neposunuli do tiebreaku.

VK Královo Pole A - Hlincovka 2:1 (-21,21,9)

Zápas s Hlincovkou jsme prohrály. V prvním setu jsme měly dobrý příjem ale kazili jsme si to vlastními chybami a to byla příčina naši prohra v první setu. Druhý set jsme vyhráli ,protože jsme se soudtředili a hrali na 100% nedělali jsme moc vlastních chyb.Měli jsme dobry příjem a snažili jsme se.Jelikož jsme vyhrály tak jsme hráli ještě 3 set hráli jsme jako jeden tým a díky tomu jsme vyhráli.

VK Královo Pole A - Liberec 0:2 (-13,-14)

Zápas s Libercem jsme prohrály. V prvním setu jsme měly dobrý příjem a podání.Kazili jsme si to vlastními chybami to byla příčina naši prohry v první setu. Druhý set jsme prohráli ,protože jsme se nesoudtředili a nehrali na 100% dělali jsme spoustu vlastních chyb.Měli jsme špatný příjem ,ale snažili jsme se.Nehráli jsme jako jeden tým ,protože jsme se moc nepodporovaly a hráli jsme individuálně.

VK Královo Pole A - Kralupy 0:2 (-24,-15)

První nedělní zápas jsme odehráli s družstvem Kralup. V prvním setu jsme hráli poměrně vyrovnaný volejbal, ale bohužel v koncovce měli více štěstí Kralupy, a tak jsme prohráli 26:24. Soupeř nebyl o nic lepší jak my, ale více spolu komunikovali, což nám chybělo. V druhém setu se nám vůbec nedařilo na přihrávce a když jsme už přihráli, tak jsme nedokázali zaútočit, takže i druhý set jsme prohráli, tentokrát 25:15.

VK Královo Pole A - Uherské Hradiště 1:2 (-18,16,-5)

Náš druhý nedělní zápas jsme hrály proti domácím holkám z Uherského Hradiště. V prvním setu jsme hrály dobře. Měly jsme dobrý příjem a dobrou hru v poli. Trochu jsme kazily podání. V koncovce jsme si uhlídaly vedení a dotáhly první set k vítěznému konci. Ve druhém setu jsme taky hrály poměrně dobře, jen jsme pokazily okolo osmi servisů, tím pádem i přes dobrou hru jak v poli, tak i na síti jsme nedokázaly tento set vyhrát. Třetí set jsme bohužel také nevyhrály. Nedařilo se nám míč přihrát tak, jak jsme potřebovaly a tím pádem, jsme ani nesložily útoky. I přesto, že jsme nevyhrály, to byl velice vyrovnaný zápas plný pěkných akcí.

VK Královo Pole A - Ostrava 1:2 (20,-19,-10)

Poslední zápas jsme hráli s Ostravou. Prohrali jsme 2:1 na sety. Holky z Ostravy měli dobrý servis a měly pevný blok. My jsme se také snažili a měli dobrý servis a bloky. Porazili nás tím, že jsme hráli každá sama za sebe. Chyběl nám kolektivní duch. I když holky na lavičce podporovali jak divé, tak se nám nezadařilo. Tentokrát holky z Ostravy měli více štěstí než my. Příště je určitě porazíme.

 Lucka Oujezdská, hráčka

   odkaz na tabulku soutěže

 

 

 

Foto D. Pelikán

 

JKY-KP: Krajský přebor juniorek Jihomoravského kraje

14.1. 10:00 VK Královo Pole A
- TJ Sokol Šlapanice u Brna
0:3
14.1. 14:00 VK Královo Pole A
- TJ Sokol Šlapanice u Brna
3:1
Komentář:

V prvním setu prvního zápasu jsme spolu nekomunikovaly, takže i když jednotlivé činnosti byly dobré, set jsme prohrály. Druhý set probíhal podobně jako první, s tím rozdílem, že jsme hrály vyrovnaněji. Ani to nám ale nepomohlo a set prohrály.
Ve třetí sadě jsme hrály vyrovnaně až do koncovky, tu ale zvládly lépe holky ze Šlapanic.

Adéla Hrnčířová, hráčka

V neděli 14.ledna jsme se utkali s týmem Šlapanic. Druhý zápas byl výrazně odlišný od prvního, který byl celkem katastrofální... V druhém zápase jsme začali více komunikovat - první krok k úspěchu, to nám v 1. zápase chybělo nejvíce a hráli náš volejbal!!! To nám zásadně pomohlo k výhře prvního setu - ze začátku jsme Šlapanicím hodně bodově utekli, to následně stáhli, ale i přes to patřil první set nám. V druhém setu jsme měli opět bodový náskok, ale tentokrát jsme si vedení neobhájili až do konce setu. Dělali jsme zbytečné chyby. Chvilkami to vypadalo, že začneme hrát opět jako v prvním zápase... Další sety jsme již vyhrály bez velkých obtíží. Celkově nám nejvíce šel příjem a obrana v poli, tím jsme si zásadně pomáhali. Na druhou stranu sít byla o trochu slabší.
Ze Šlapanic jsme odjížděli se 3 body.

Anastázie Drápalová, hráčka

   odkaz na tabulku soutěže


 

ŽKY-M: Pohár 7. tříd Jihomoravského kraje

14.1.  9:00 VK Královo Pole M
- TJ Lokomotiva Břeclav
0:2
14.1. 10:30 VK Královo Pole M - Slávia Uherské Hradiště 2:1
14.1. 11:45 VK Královo Pole M - Zlín 2:0
Komentář:

Dne 14.1 2018 , jsme hráli 4. kolo poháru 7. tříd. Byl to náš první turnaj v roce 2018. V tomto kole již hrají holky a kluci zvlášť. Turnaj se konal na naší škole a naším cílem bylo dostat pod sebe alespoň jedno dívčí družstvo, abychom se udrželi ve skupině. První zápas jsme hráli proti Břeclavi, se kterou jsme prohráli oba dva sety. Ze začátku to vypadalo nadějně, ale kvůli naší špatné komunikaci jsme prohráli. Po zápase jsme si sedli a konzultovali naše nedostatky a na co bychom se měli v následujících dvou zápasech zaměřit. Následující zápas s Uherským Hradištěm se nám povedlo konečně vyhrát až v napínavém tiebreaku. Naše cíle jsme se snažili uskutečnit a podařilo se. Samozřejmě byli stále nějaké nedostatky, ale byli jsme šťastné. Poslední zápas se Zlínem jsme také vyhráli a to 2:0 na sety. Zápas se nám také líbil i přes drobné chyby.V tomhle zápase se nám dost dařilo na servisu. Naše cíle jsme splnili. Jsme spokojené, že jsme se udrželi ve druhé skupině a doufáme, že do příštího turnaje uděláme další pokroky.

Natálie Vitulová a Nataša Rusková ze 7. C.

 

   

 

 

 


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter