Ozvěny víkendu 40.týdne

Uplynulý víkend byl bohatý na události většiny družstev, protože po Kvalifikaci KP žákyň před 14 dny již vkročila do svých soutěží takřka všechna zbývající mládežnická družstva. A nutno podtknout, že z pohledu dorostové složky to byl vstup nadmíru úspěšný.

JUNIORKY-A:  1.liga žen - sk.B

2.10.
18:00 VK Opava
- SG Brno B 1:3 (-24,-23,21,-14)
Komentář:
V sobotu jsme nastoupili k premierovému utkání 1.ligy žen. A hned na úvod nás čekalo druhé družstvo loňské soutěže. Do utkání jsme byli posíleni o blokařku A-kádru žen Aničku Širůčkovou, na druhém bloku byla Klára Vyklická, na diagonílním postu Marie Toufarová, na smeči Věrka Marešová a Kamila Součková, na liberu Bára Valtrová a s kapitánskou páskou na postu nahrávačky Pavla Vincourová. V prvním setu jsme zásluhou skvělého podání Vincourové vedli 9:1, aby jsme nakonec v nervy drásající koncovce vyhráli 26:24. V průběhu 1.setu se skvělými útoky blýskla  Anička Širůčková. Druhý set byl vyrovnaný a v útoku tvrdila muziku Maruška Toufarová. V koncovce jsme prokázali odvahu i rozvahu a znovu vyhráli rozdílem 2 míčů, tentokrát 25:23. Třetí set jsme tahali za kratší konec provazu a nepomohlo ani střídání Terezy Jirouškové a Markéty Štrýchové.  Zato čtvrtý set byl náš útočný koncert a vítězství 25:14 a celkově 3:1 bylo naše. Největšími tahouny družstva byly Věrka Marešová a Pavla Vincourová.