Ozvěny víkendu 41.týdne

O víkendu pokračovala družstva VK KP Brno ve svých soutěžích. Velice dobře si vedou juniorky v 1.lize žen, kde jsou stále bez porážky.

JUNIORKY-A:  1.liga žen - sk.B

9.10. 19:00 SG Brno B - TJ Nový Jičín 3:0 (19,18,19)
V pátek nás čekalo 3. utkání I.ligy žen s družstvem Nového Jičína. Hosté přijeli s šesti hráčkami a se slovy „My si chceme zahrát a ne sedět na lavičce“. Naše sestava byla doplněna o nahravačku Janu Vitoulovou,  blokařku Anička Širůčkovou a libero Alenu Grycovou z družstva žen. Venca Starý uvolnil ze svého týmu blokařku Ninu Bublákovou a kádr doplnily na smeči Věrka Marešová společně s Terezou Jirouškovou a na postu diagonální hráčky Marie Toufarová. Na lavičku náhradníku usedla ještě ne zcela zdravá Petra Pospíšilová a asistent Karel Hoblík. Celé utkání jsme odehráli velmi soustředěně a předváděli velmi dobrý volejbal. Útočně se dařilo Marušce Toufarové, Anička Širůčková byla výborná na bloku, Jana Vitoulová rozdělovala nahrávky rovnoměrně a přesně. Nejlepší hráčkou byla Věrka Marešová, která zapracovala na své přihrávce bagrem mimo osu a v útoku se skoro nemýlila. Pro diváky, kterých přišlo kolem 20,  to byla hodinka a čtvrt pěkného volejbalu zakončená našim vítězstvím.   (Aleš Novák)

10.10. 10:00 SG Brno B - TJ Nový Jičín 3:1 (-22,15,20,19)
V sobotu Nový Jičín nastoupil beze změn. V naší sestavě Terezu Jirouškovou nahradila Kamila Součková a na lavičku usedla uzdravená Bára Valtrová jinak vše beze změn. V prvním setu jsme se dost trápili. Nahrávce scházela přesnost a Kamile se příliš nedařilo v útoku. Ve druhém setu nastoupily děvčata mnohem soustředěnější a s odhodláním další sety vyhrát. Alena Grycová byla oporou na přihrávce i v poli, Jana Vitoulová zásadně vylepšila nahrávku, v útoku se k znovu skvělé Věrce přidala i Kamila a na bloku předváděla dobrý standard Nina Bubláková. Nejhezčím momentem pro mě byl okamžik, kdy Jana Vitoulová vybrala v poli tvrdou smeč a míč směřoval vysokým obloukem k síti. V tuto chvíli ucítila svou nahrávačskou šanci Anička, zavolala a vběhla ze zadu k síti a vymalovala exkluzivní nahrávku pro Máří, která ji 100% zužitkovala, prostě paráda. Zbytek utkání jsme hráli již v pohodě a soupeřky přehráli ve všech činnostech. Děvčata jen tak dál.   (Aleš Novák)

JUNIORKY-B:  Extraliga juniorek - sk.B

10.10. 10:00 TJ So Frýdek Místek - SG Brno 3:2 (18,-22,-19,19,11)
  12:30 TJ So Frýdek Místek - SG Brno 3:0 (11,20,13)

KADETKY:  Extraliga kadetek - sk.B

10.10. 10:00 Vysočina Jihlava - SG Brno 0:3 (-16,-21,-18)