Ozvěny víkendu 18.týdne

Závěrečnými zápasy skončily soutěže mládeže. Juniorky po dramatické bitvě podlehly Olympu Praha a obsadily 2.místo. Kadetky vybojovaly v Plzni bronzové medaile. Žákyně A obsadily na turnaji PČR v Novém Jičíně 8.místo.

JUNIORKY-A:  Extraliga juniorek finále

24.4. 17:00 Olymp Praha - SG Brno 0:3 (-23,-23,-12)
Komentář

(Aleš Novák)

25.4. 10:00 Olymp Praha - SG Brno 3:1 (20,14,-22,20)

1.5. 17:00 SG Brno - Olymp Praha 2:3 (14,14,-19,-22,-8)
Komentář

Finále extraligy juniorek vyhrály zaslouženě děvčata z Prahy. První dva sety dominovalo domácí družstvo, ale ani jasné porážky nezmenšily nic na touze Pražanek po 7 letech vrátit titul do Prahy. První dva sety Brno zatlačilo soupeřky podáním a nedělalo skoro žádné chyby a soustředěným výkonem vyhrálo v klidném tempu dvakrát 25:14. Od začátku třetího setu do hry Brna přibývalo nepřesností a nevynucených chyb a družstvu (včetně trenéra) bohužel chyběla energie se s touto situací poprat.  Pátý set již byl jen smutnou podívanou pro skvělé publikum, které přišlo povzbudit brněnská děvčata. Strůjkyní úspěchu Prahy byly Veronika Dostálová na postu libera, která předváděla na přihrávce a v poli neskutečné věci a k tomu přidala velkou dávku morální síly. Na útoku se prosazovaly Tereza Vanžurová a Andrea Kossányiová, která zkompletovala svou sbírku medailí z letošní sezóny (zlato juniorky, stříbro kadetky, bronz ženy). Olympu gratuluji a za rok se pokusíme lépe připravit a motivovat a vrátit Brněnský juniorský volejbal na nejvyšší stupínek, ale nebude to jednoduché. (Aleš Novák)

KADETKY:  Extraliga kadetek - utkání o 3.místo

24.4. 17:00 Lokomotiva Plzeň - SG Brno 0:3 (-21,-22,-11)
Komentář

Podání, přihrávka, nahrávka, smeče, bloky, to vše fungovalo jak mělo. Slabé místo se u nás hledalo jen ztěžka. Byly jsme výborně sehrané a to, jak se nám předešlý týden nedařilo se tento víkend úplně otočilo. Jedním z mála problémů, které nám soupeř přichystal bylo opravdu skvělé libero, které na hřišti čarovalo. Smečařky, ale i blokařky si s ní nakonec poradily a předvedly skvělé výkony. Konec zápasu završila Veronika Nálezková 13 podáními v řadě. (Simona Holečková)

25.4. 10:00 Lokomotiva Plzeň - SG Brno 0:3 (-17,-18,-23)

Takže, … když jsme přišly na hřiště, holky už tam byly a pinkaly si. Myslím, že z první prohry byly trochu mimo a nevěřily si, zatímco my jsme věděly pro co si jdeme. Hrály jsme výborně, obrana byla dobrá a servis jsme dávaly a občas sice byly dlouhé výměny, ale potom se nám podařilo složit. Na Plzni bylo vidět, že se bály prohry. My jsme byly celkově sehraní a tak všechno šlo. Šly jsme si pro výhru a dosáhly jsme toho. Myslím, že výkonnostně jsme odehrály moc dobrý zápas. (Langová Klára)

ŽÁKYNĚ-A:  Přebor ČR-Nový Jičín 30.4.-2.5.

KP Brno A - VK Prostějov 2:1
      - Olymp Praha 0:2